Kayserispor
Giriş Tarihi : 20-11-2019 01:57   Güncelleme : 20-11-2019 18:38

Ziya Eren’den flaş sözler

Kayserispor başkanlığı için ismi geçen işadamı Ziya Eren çok önemli açıklamalar yaptı.

Ziya Eren’den flaş sözler

Süper Lig’de sancılı günler geçiren İstikbal Mobilya Kayserispor’un ay sonunda gerçekleştirilecek olan Olağanüstü Genel Kurul toplantısına sayılı günler kala, gündeme çok önemli isimler geliyor.

Bunlardan birisi de Erciyesspor eski başkanı Ziya Eren. Kayserispor başkanlığı teklifini önce reddeden ardından da şart koşan Ziya Eren, katıldığı bir Tv programında “Kayseri’ye kırgınım” dedi.

Erciyesspor’un tarihin tozlu raflarına gömülmesine sebebiyet veren isimlerin başında gelen Ziya Eren, açıklamasında “Kayseri’yi ve Kayserispor’u seviyorum. Ancak çok kırgınım. Üniversiteye yaptığımız yatırımda bile ismimizi sildiler. Kayseri’ye ve Kayseri sporuna o kadar yardım ve desteğimiz oldu. Bunu haketmedim” dedi.

Kendisini Kayserispor başkanı olması için bir çok ismin aradığını da söyleyen Eren, “Kayseri’de üst düzey, aklınıza gelen kim varsa, beni aradı. Hepsine de aynı olumsuz yanıtı verdim” cümlesi kurdu.

İngiltere’de takım satın aldığı günlerde “Türkiye’de taraftar bitmiş, beni heyecanlandırmıyor. İngiltere’deki taraftarlar beni heyecanlandırıyor” sözleri  ile büyük tepki çeken Ziya Eren, Kayserispor’un kapalı kale taraftarlar grubuna da methiyeler dizerek şaşkınlık yarattı.