Teknoloji
Giriş Tarihi : 07-07-2020 18:12   Güncelleme : 07-07-2020 18:22

Zırh Delici Mermi için Kayseri talip

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Zırh Delici Tüfek Mermisi ve bomba atar mühimmatının üretimine talip oldu.

Zırh Delici Mermi için Kayseri talip

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, türkiye için son derece önemli olan bir teknolojik ve askeri malzemenin üretimine talip oldu. Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, 7.65x54 mm zırh delici tüfek mermisi ile 40x51 bombaatar mühimmatı üretimine talip olduklarını ifade etti. 

Önemli 2 proje
Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, "2 proje de bizim için çok önemli çok değerli. Değişimi Hisset- Dönüşüme Ortak Ol mantığından hareketle Kayseri olarak yatırımın, üretimin, istihdamın ve ihracatın merkezi olmak istiyoruz. Bu noktada, Türk Silahlı Kuvvetleri envanteri için önemli olan ve yurt dışından ithal edilen  7.65x54 mm zırh delici tüfek mermisi ile 40x51 bombaatar mühimmatı Kayseri OSB olarak üretmeye talibiz. Bu konuda Milli Savunma Bakanlığına, Savunma Sanayi Müsteşarlığına başvuru yaptık. Projelerimizi kendilerine tanıttık. Şu anda önerimiz inceleme aşamasında. Umarım olumlu yanıt alacağız" dedi.

Fabrikanın yeri
Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nursaçan, her iki mermi ve mühimmatın patlayıcı özelliği olması nedeniyle mevcut OSB alanı dışında Kayseri- Adana karayolu yakınlarındaki bir alanda kurulacak fabrikada üreteceklerini söyledi. Nursaçan "Gelinen bu noktada, gün, ekonomik kalkınma hamlesine daha da sıkı sarılma, yeni başarı hikayelerini yazma, kısır, içi boş, yersiz ve gereksiz tartışmaları bir kenara bırakma günüdür. Gün, ortak işbirliği imkânlarını öne sürerek, Allah’ın bahşettiği enerjimizi, imkân ve kabiliyetlerimizi doğru zamanda, doğru işlere sarf etme günüdür" cümleleri kurdu.