Siyaset
Giriş Tarihi : 30-04-2020 13:00   Güncelleme : 30-04-2020 14:04

Zerezek köyünde Parti yarışı

Türkiye'de parti logolu yardım paketlerinin dağıtılmasına tepkiler çığ gibi büyürken bir yenisine AK Parti Kayseri İl Başkanlığı ile CHP Kayseri İl Başkanlığı imza attı. AK Parti ve CHP, karantina altındaki Zerezek kasabasında yardım paketleri dağıtarak reklam yapıyor

Zerezek köyünde Parti yarışı

Türkiye'de yaşanan Covid19 salgınından ötürü yaşanan olumsuzluklara merhem olmak isteyen kamu kurum ve kurumluşları, belediyeler, sosyal yardım dernekleri, özellikle Ramazan ayı içerisinde vatandaşın yanında olmak için çaba sarfederken, bu yardım paketlerine parti logosu koymanın yanlış olduğu, yardımlaşmayı suistimal ettiği görüşüyle büyük tepkiler vardı.

Tepki çeken görüntü
İYİ Parti'nin Türkiye'nin farklı noktalarında Parti logosu ve genel başkanın fotoğrafının olduğu paketleri dağıtması, bir çok kesim tarafından tepki görmüştü. Bunun bir benzeri de Kayseri'de yaşandı. AK Parti Kayseri İl başkanlığı ve Cumhuriyet Halk Partisi İl başkanlığı, Coronavirüs salgınından ötürü karantina altında bulunan Kayseri'nin Bünyan ilçesine bağlı Akmecsit (Zerezek) kasabasında tepki çeken bir görüntüye sebebiyet verdi.

Akmescit (Zerezek) halkının ihtiyaçlarını gidermesi gereken Bünyan Belediyesi sınıfta kalırken, Vefa Sosyal Destek Merkezi gerekli hassasiyeti gösteremezken, kasabanın önde gelenlerinin yardımları ile Ramazan günlerini eda etmeye çalışan Akmescit kasabası halkı, AK Parti ve CHP tarafından getirilen parti logolu yardımlara şaşırdı. Yardım paketleri ile yüzleri gülen vatandaş, parti reklamı yapılmasını da kınadı.Neden logolu?
AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, parti logosu ile yapılan yardım ile ilgili olarak "inanıyorum ki tedbiri elden bırakmadan hep birlikte el ele vererek bu salgını atlatacağız. Akmescit mahallemizde bulunan 500 hanenin tamamına hazırladığımız paketleri Mahalle Temsilcimiz ve Mahalle Yönetimimiz aracılığıyla tek tek ulaştırdık. Bizler her zaman her koşulda yanlarında olduğumuzu belirttiğimiz kıymetli hemşerilerimizin, hiç bir tedirginliğe mahal vermeden evde kalarak, tedbiri asla elden bırakmayarak bu süreci hep birlikte atlatacağız" derken yardım paketlerine neden parti logosu konulduğuna dair ise bir yorumda bulunmadı.

CHP de yaptı
Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl başkanlığı da, Akmescit (Zerezek) kasabasında yardım paketi dağıttı. Akmescit halkının mağduriyetine ses olan Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanlığı, hazırladığı bir miktar yardım paketini, kasabanın girişine kadar götürdü. CHP'nin yardım paketlerinin kasaba girişine kadar CHP Kayseri İl başkanlığı aracı ile götürüldüğü, yardım paketlerinin tüm köy halkına değil de bazı kişilere verildiği bilgisi de tepki çeken bir başka nokta oldu. CHP'nin yardım paketlerinde parti logosu bulunmamasına rağmen, kasabanın tamamına değil de sadece partiye yakın isimlere yardım edildiği dile getiriliyor.