Zeki Algur İlkokulu açıldı

sondakika.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çerkezköylü hayırsever Zeki Algur tarafından yaptırılan Zeki Algur İlkokulu törenle açıldı.

Çerkezköylü hayırsever Zeki Algur tarafından yaptırılan Zeki Algur İlkokulu törenle açıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Minikler Folklor ekibi gösteri sundu. Açılış töreninde konuşan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, “Bugün Çerkezköy’de bir hayırseverin eğitim camiasına kazandırdığı bu hizmetin açılışında yer almaktan mutluluk duyuyorum. Çerkezköy ilçemiz ciddi şekilde göç alan, her gün nüfusu artan ve yeni hizmetlere ihtiyaç duyan bir ilçemiz. Bu açılan eğitim hizmetinin okullarımızın fiziki şartlarının en iyi şekilde hazırlanması ve çocuklarımızın en modern okullarda, huzurlu bir şekilde eğitim öğretim hizmeti almaları için milli eğitim camiası, valiliğimiz, yerel yönetimlerimiz, belediyelerimizle, Çerkezköy özelinde hayırseverlerimizin de destekleri ile birlikte güzel hizmetleri hep birlikte Çerkezköy’de gerçekleştiriyoruz. Şu anda Çerkezköy’de 27 okulumuz bu süreç içinde yapıldı, yapılıyor ve yapılacak. Bunların 14 tanesi hayırseverlerimiz tarafından yapılıyor. Bu da ayrı bir anlam taşıyor. Özellikle Çerkezköylü hemşehrilerime bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Tekirdağ’da ikili eğitimden tekli eğitime geçilmesi amacıyla devlet ve hayırseverlerin katkılarıyla 78 yatırımın devam ettiğini kaydeden Vali Ceylan “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın da 11 ilçemize 11 okul yaptırması projesi kapsamında eğitim açısından, fiziki şartların iyileştirilmesi açısından ciddi yatırımlar yapılıyor. İnşallah 2019 yılı sonu itibari ile tüm ilçelerimizde tekli eğitime geçmek için programımızı hazırladık ve uyguluyoruz. Önümüzde dar boğaz yok. Bunu tüm arkadaşlarımızla birlikte sonuna kadar takip ederek gerçekleştireceğiz” ifadelerini kaydetti.
Vali Ceylan “Bizim için en önemli ve en değerli olan, geleceğimiz olan, bu ülkenin gelecekte büyük ve güçlü bir ülke olabilmesi için çocuklarımızın, evlatlarımızın en iyi şekilde yetişmesi ve onların gerçekten sorgulayan, düşünen ve gelecek için bir şeyler yapabilme kaygısıyla yetişmeyen bir nesil olması. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda ve onun fikirler doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesine ulaşacak bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerini atabilmemiz için çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Bunun için de eğitimdeki akademik kaliteyi artırmak ve öğrencilerimize vereceğimiz eğitim kalitesini en üst seviyeye ulaştırabilmek için bu işin mimarı olan çok değerli öğretmenlerimizle, velilerimizle hep birlikte uygulayacağımız ve uygulamakta olduğumuz projelerle birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.
Zeki Algur’a teşekkür eden Vali Ceylan, “Tüm hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum. Hep birlikte biz bir oldukça, beraber oldukça bizim çözemeyeceğimiz, altından kalkamayacağımız hiçbir problem yoktur. Önemli olan bizim birlikteliğimiz, beraberliğimiz. Biz bunu bugüne kadar başardık, bundan sonra da başaracağız” dedi.
Konuşmaların ve yapılan duanın ardından Vali Ceylan ve protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek okulun açılışı gerçekleştirildi.
Törene Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, 25. Dönem Milletvekili Ayşe Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, hayırsever Zeki Algur ve ailesi ile ilçe protokolü katıldı.

Kaynak: İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!