Yüreğir Bilim Şenliği başladı

sondakika.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüreğir Belediyesi tarafından düzenlenen Bilim Şenliği başladı. Çukurova Üniversitesi, Bilim Teknoloji Üniversitesi, Türk Hava Kurumu, Çukurova Teknokent ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atakent Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Parkı Bilim, Tarih ve Kültür Kompleksi’nde açılışı yapılan Bilim Şenliği 4 gün sürecek.

Yüreğir Belediyesi tarafından düzenlenen Bilim Şenliği başladı. Çukurova Üniversitesi, Bilim Teknoloji Üniversitesi, Türk Hava Kurumu, Çukurova Teknokent ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atakent Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Parkı Bilim, Tarih ve Kültür Kompleksi’nde açılışı yapılan Bilim Şenliği 4 gün sürecek.
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, programa Adana’da bir ilk olan Yüreğir Bilim Merkezi’nin ev sahipliği yapacağını söyleyerek, “Bilim şov, bilim atölyesi, bilim oyunları, NASA ile canlı bağlantının kurulacağı bilim şenliğimiz inanıyorum ki geleceğimiz, çocuklarımız, gençlerimiz için ufuk açacak bir etkinlik olacak. Takdir edersiniz ki belediyecilik artık sadece yol, park bahçe, temizlik görevlerinden ibaret değil. Onlar zaten bizim asli görevimiz. Biz, sadece içinde yaşadığımız ilçenin değil, ülkemizin geleceğine yön verecek, ülke yönetiminde söz sahibi olacak çocuklarımızın, gençlerimizin yetişmesinde, gelişimine katkı sağlayacak projelerle çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bugün burada çocuklarımızın hayatına dokunacak, geleceklerine yön verecek, belki de burada etkilendiği küçük bir görselden hareketle bilim alanında ülkemiz adına önemli işlerin başında bulunacak özellikle çocuklarımızın zihinlerinde derin izler oluşturacak bu etkinliğimize katılarak bizleri onurlandıran bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum’’ dedi.

“Bilim adına yapılan her şeyi destekliyoruz”
Eski Çevre Şehircilik Bakanı Fatma Gül Demet Sarı’da yaptığı konuşmada gençlerin dinamizmine ihtiyaç olduğunu belirterek ’’Bilim adına yapılan her şeyi destekliyoruz. Dışarıya bağımlılığımızın önlenmesi adına çok önemlidir. Genç nesillerin dünya genç nesilleri ile yarışır hale gelmesi yerli ve milli üretimlerin artması çok önemlidir. Ben bu vesile ile Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın düzenlediği bu etkinlik için kendisine teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Türkiye’nin önündeki 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla genç nüfus ile yürüdüğünü belirterek, ’’Buraya katılan çocuklarımız arasından yeni bilim insanlarının çıkacağından eminim. Sizler devletimizin ve milletimizin ümidisiniz. Gençlerimiz kendilerini 4 duvar arasına hapsetmeden fikir ve vicdan sahibi bireyler olarak tarihimizden, kültürümüzden ve kadim medeniyetinizden aldınız ilham ile sizler hayata geçireceksiniz. Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün hayatta en hakiki mürşit ilimdir diyerek altını çizdiği üzere kutlu medeniyet yolumuzu aydınlatan ışığın bilimin olduğunu hiç bir zaman aklımızdan çıkarmamız gerektiğini sizlere bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Bu vesile ile Yüreğir Bilim Şenliğinin gelenekselleşerek Adana’mıza ve ülkemize ışık saçmasını temenni ediyorum. Şenliğin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Yüreğir Belediye Başkanı ve tüm kurumlara teşekkür ediyorum’’ dedi.
Konuşmaların ardından kurulan stantları tek tek gezen heyet öğrencilerle sohbet edip projeleri incelediler.

Kaynak: İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!