Eğitim
Giriş Tarihi : 18-08-2020 13:30   Güncelleme : 18-08-2020 13:30

YKS Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

Koşuşturma ile geçen üniversiteye hazırlık yılı ve sınavının ardından tercih sonuçları için meraklı bekleyiş sürüyor. YKS tercih sonuçlarını ne zaman açıklanacak.

YKS Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

Büyük bir eğitim mücadelesi ve gerçekleşen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ardından meraklı gözler Ölçme Seçme ve Değerlendirme Merkezine (ÖSYM) çevrildi. Tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili ise heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Tercih sonuçları açıklandı mı
Geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleşen Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) sonrası üniversite tercih puanları açıklanmış ve milyonlarca aday üniversite hayali için tercihte bulunmuştu. 6 Ağustos tarihinde başlayan tercih sonuçları 14 Ağustos’ta sonlanarak heyecanlı bekleyiş başlamıştı. Hayallerindeki üniversite için çabalayan adaylar tercih sonuçlarını beklerken ÖSYM’den duyuru geldi. Üniversite adaylarının hayallerine son bir ramak kalmışken tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu.

Yerleştirme sonuçları tarihi
ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre tercih sonuçları en geç 31 Ağustos’a kadar erişime açılacak. Üniversite okumaya hak kazanan öğrenciler ise 31 Ağustos - 4 Eylül 2020 kayıt yaptırabilecek. Elektronik kayıtlar ise 31 Ağustos tarihinde başlayıp 2 Eylül’de son bulacak.