Eğitim
Giriş Tarihi : 26-08-2020 13:08   Güncelleme : 26-08-2020 13:08

YKS tercih sonuçları açıklandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) açıklandı. Milyonlarca adayın beklediği YKS sınav sonuçları Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından paylaşıldı.

YKS tercih sonuçları açıklandı

6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında tercihleri yapılan YKS üniversite sonuçları ÖSYM resmi sitesi üzerinden açıklandı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda da YKS sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı ifade edildi. Buna göre adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.


YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020 arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020 arasında gerçekleştirilebilecek. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacak.