Amatör Futbol
Giriş Tarihi : 10-12-2019 16:44

Yeşilhisar küme düştü

Kayseri amatör futbol. Yeşilhisar Belediyespor ile ilgili flaş bir karar alındı. Yeşilhisar Belediyespor artık maçlara çıkmayacak.

Yeşilhisar küme düştü

Kayseri Birinci Amatör Küme takımlarından Yeşilhisar Belediyespor, futbol il temsilciliğine verdiği dilekçe ile bundan sonraki haftalarda oynayacağı maçlara çıkmayacağını bildirdi.

Bu sezon birinci Amatör Küme B Grubunda yer alan ve bekleneni veremeyen Yeşilhisar Belediyespor, ligden çekildi. Geride kalan 11 hafta sonunda sadece 1 galibiyet aylan ve 10 yenilgi ile topladığı 3 puan ile son sıraya demir atan Yeşil-Beyazlı takım bundan sonraki maçlara çıkmayacağını belirtir dilekçeyi futbol il temsilciliğine verdi. Yeşilhisar ekibi ligde oynadığı 11 maçta sadece 9 gol atabilirken kalesinde ise 42 gol görmüştü. Bu hafta Yeşilhisar ile oynaması gereken Akkışla Gençlikspor ise haftayı hükmen galibiyet ile kapatırken bu maç programa dahil edilmedi.

Yeşilhisar ekibi, bu gelişmenin ardından küme düşecek ve önümüzdeki sezon liglere katılmak isterse Kayseri 2.Amatör Küme'den başlayacak.