Amatör Futbol
Giriş Tarihi : 12-06-2020 18:00   Güncelleme : 12-06-2020 18:00

Yerköy Stadının adı belli oldu

Kayseri Yahyalı ilçesine bağlı Yerköy beldesinde faaliyete geçirilecek olan Yerköy stadına Ampüte Milli takım hocası Osman Çakmak ismi verilecek

Yerköy Stadının adı belli oldu

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde yapımı gerçekleştirilen futbol sahasının adı Osman Çakmak Stadı olacak. Ampute Milli takım eski futbolcusu ve şimdiki teknik direktörü olan Osman Çakmak'ın isminin stada verilmesi kararlaştırıldı. Yerköyspor Kulübü aldığı karar ile Stadı’n ismini Osman Çakmak Stadyumu olarak anılacak.

Kayseri Birinci Amatör Küme takımlarından Yerköyspor, yeni sezonda müsabakalarını yeni stadında oynayacak. Yahyalı Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından yapımı gerçekleştirilen ilçe stadına da Ampüte Milli Takım eski futbolcusu ve yeni teknik direktörü Osman Çakmak isminin verilmesi kararlaştırıldı. Böylece, Güneydoğu gazisi olan Ampute Milli takımının efsane kaptanı ve şu anda Ampute Milli Takım Teknik Direktörü Osman Çakmak ismi Kayseri’de yaşayacak.

Yerköyspor Kulüp Başkanı Hacı Yusuf Şahin, "Türk milleti olarak bu vatan için can veren şehitlerimize bu uğurdan mücadele edip gazi olanlarımıza ben bu vatana her ne şekilde olursa olsun hizmet edene gönülden bağımız vardır. Millet olarak terör belasından çok çektik, orada nice fidanları kaybettik. Kaybettiğimiz fidanların ismini gönlümüze yazdığımız gibi stadımızın üzerine de yatacağız. Güneydoğu’da mayına basarak hayatının baharında bir bacağını bu vatan için bırakan Ampute Milli Takım Teknik Direktörümüz Osman Çakmak’ın ismi Yerköyspor stadımızda yaşayacak" dedi.