Gündem
Giriş Tarihi : 11-01-2021 22:19   Güncelleme : 11-01-2021 22:53

Yeni Bir Kocasinan

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam eden Kocasinan Belediyesi, 4yıl önce hizmete sunulan Sosyal Market'te incelemelerde bulundu.

Yeni Bir Kocasinan

Kayseritempo.org-Sosyal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımlara bir yenisini daha ekleyen Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Gönüllü Projesi kapsamında 4 yıl önce hizmete sunulan ve 4 bin aileye hizmet veren Zümrüt Mahallesi’ndeki Sosyal Market’e yeni gelen ürünleri inceledi.

Soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahibi vatandaşları sevindiren Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Sosyal Market’e yeni gelen ürünler düzenlendikten sonra sahiplerine dağıtılacak. Projeler üretiyoruz. Gerek fiili gerekse araştırmalarla vatandaşın hayatına dokunacak belediye olarak hizmetler gerçekleştiriyoruz. Ama bu hizmetlerin "en fazla mutluluk vereni ve en fazla heyecan uyandıranı ve bizim yüzümüzü güldüren işlerin başında sosyal belediyecilik adına yaptığımız çalışmalar geliyor. Kocasinan Gönüllüsü olarak Sosyal Marketimize destek veren bütün hayırseverlere teşekkür ediyor, emeklerine sağlık diyorum. Allah bereket versin kazançlarını. İşin bir hastası ise 4 bin aileye, Sosyal Market ile hizmet ulaştırıyoruz. Bir yandan 'Yeni bir Kocasinan' inşa ederken diğer yandan ise sosyal belediyecilik adına gencinden yaşlısına yaş gruptan herkese ulaşabilme, onların dertlenebilme ve eksiklerini giderebilmek için yoğun gayret sarf yapmak. Bu çalışmalarla gönüllerde yer alabilme gayreti içerindeyiz. Bütün ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek ve onların yanında olmak için gayretlerimiz artırarak devam ettiriyoruz. Yeni gelen ürünlerle birlikte gençlerimizin ve çocuklarımızın yüzünü güldürmeye ve onların mutluluklarına ortak olmak için çalışıyoruz. Yeni gelen ürünler hayırlı olsun. İnşallah sağlıklı sıhhatli günlerde yüzleri gülerek kullanılsın. "

Öte yandan Sosyal Yardım Müdürlüğü Sosyal Market’te alışveriş yapanlar, sosyal durumlarına göre belirleniyor ve nüfus sayılarına, ihtiyaçlarına göre 'Dost Eli' isimli kart veriliyor. Dost Eli kartını alan vatandaşlar, kartta yüklü miktardaki para puan limiti kadar ürün alabiliyorlar. Konfeksiyon ürünleri üzerine hizmet veren market, bölgede kalan sahiplerine dev bir mağazada ücretsiz olarak alışveriş keyfi yaşatıyor.