Futbol
Giriş Tarihi : 25-08-2020 18:47   Güncelleme : 25-08-2020 18:47

Yeni Başkan Serdar Tatlı

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez hakem Kurulu belli oldu. Serdar Tatlı yeni başkan olarak göreve başladı.

Yeni Başkan Serdar Tatlı

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından Merkez Hakem Kurulu başkanı ve üyeleri de belirlendi. TFF Yönetim Kurulu'nun bugün Riva tesislerinde gerçekleştirdiği toplantıda Merkez Hakem Kurulu'nun Başkan ve üyeleri belirlendi.

MHK üyeleri
Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada Merkez Hakem Kurulu (MHK)'nun yeni başkanı Serdar Tatlı oldu. Serdar Tatlı başkanlığındaki MHK üyeleri ise şunlar: Ahmet Erdoğan, Erol Ersoy, Hikmet Öksüzoğlu, Kadir Tozlu, Mahmut Çetiner, Metin Tokat, Mustafa Kamil Abitoğlu, Nedim Göklü.

MHK Talimatı yürürlüğe girdi
TFF Yönetim Kurulu'nun 14 Ağustos 2020 tarih ve 45 sayılı toplantısında, Merkez Hakem Kurulu Talimatı onaylanarak kabul edildi. Yürürlüğe giren talimatta aşağıdaki hususlarda esaslı değişiklikler oldu.
• Video Yardımcı Hakem (VAR) Klasmanı oluşturuldu.
• Profesyonel hakemlerin performansları dikkate alınarak  MHK'nin önerisi ve Yönetim Kurulunun onayıyla yaş sınırının 47'ye çıkartılabileceği düzenlendi.
• İl Hakem Kurulu ve Bölgesel Hakem Kurullarında görev alacak kişiler için, görev yaptıkları il veya bölgede hakem veya gözlemci kadrolarında birinci dereceden akrabalarının olmaması koşulu getirildi.
• Hakemlerle birinci dereceden akrabalık ilişkisi olan kişilerin bu hakemlerin bulunduğu kategoride gözlemci, mentör ve hakem izleme görevlisi olarak görev alamayacakları düzenlendi.
• Gözlemciliğe giriş koşulu olarak daha önce aktif olarak, görsel, işitsel, yazılı (internet dahil) ve sosyal medyada futbol yorumcusu olarak görev yapmamış ve halihazırda yapmıyor olma koşulu getirildi.