Siyaset
Giriş Tarihi : 14-06-2020 20:23   Güncelleme : 14-06-2020 20:23

Yeni Başkan Mustafa Işık

İyi Parti Kocasinan ilçe Kongresi yapıldı. Mevcut Başkan Yurdaer Şahin yenildi. Yeni Başkan Mustafa Işık oldu. İyi Parti Mustafa Işık kaç oy aldı

Yeni Başkan Mustafa Işık

İyi Parti Kayseri Kocasinan İlçesinin Kongfresi gerçekleştirildi. Bugün yapılan kongre sonrasında mevcut başkan Yurdaer Şahin yenilen taraf olurken Mustafa Işık ise yeni başkan seçildi. Kocasinan 2.Olağan Kongresi Kadir Has Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongreye, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, İYİ Parti İl Süleyman Bozkurt, İYİ Kocasinan İlçe Başkanı ve Adayı Yurdaer Şahin, İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Başkan adayları, Mustafa Işık, Metin Kılıçaslan, delegeler ve partililer katıldı.

"Parti kazansın"
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "Bizler meclis grubu ve divan olarak bu süreci iyi değerlendirdik ve şuanda partimizin geldiği noktayı hepiniz iyi biliyorsunuz. Kongrelerimizi biran önce bitirelim ki içteki çekişmeyi bir kenara bırakıp yönümüzü dışarı dönelim ve seçmenlerle uğraşalım. Bu seçimin kaybedeni yoktur. Kazanan arkadaşımızın etrafında toplanarak, iyi insanlara yakışır bir şekilde bu ülkenin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için, partimizi daha yukarı taşımak için uğraşacaktır. Bu çekişmeleri bir kenara bırakıp biran önce önümüzde bakmamız için bu kongrelerimizi bitirmemiz gerekiyor. Kongrelerimiz güzel geçiyor. Demokratik yarışlar içerisinde geçiyor" dedi.

Işık fark attı
3 adayın yarıştığı kongrede 401 delegeden 362 delege oy kullandı. Kongre sonuçlarına göre; 208 oy alan Mustafa Işık yeni başkan olarak seçildi. Mevcut başkan Yurdaer Şahin 138 oyda kalırken Metin Kılıçaslan ise 16 oy alabildi. Kongre sonrasında bir teşekkür konuşması yapan Mustafa Işık, Kocasinan sınırlarında İyi Parti'yi daha yukarılara taşımak adına var güçleri ile çalışacaklarını ifade etti.