20 TEMMUZ 2019 Cumartesi 10:52
Yüksel YIKILMAZ
Yüksel YIKILMAZ
Giriş Tarihi : 23-06-2019 15:30
Güncelleme : 23-06-2019 16:28

Samimi olun yeter

Kayserispor üzerinden siyaset yapan yıldızlarını parlatmaya çalışan insanları görünce gerçekten çok içerliyorum. 

Lafa gelince mangalda kül bırakmayanlar, bol bol nutuk atanlar, Edebiyat öğretmeni gibi ders vermeye kalkanlar bi bitmedi gitti vallahi..

Kayseri'nin onca sorunu varken, Kayserispor gibi bir değerin kanayan yarası varken işi gücü bırakıp İstanbul seçimlerine odaklanmak da neyin nesi.

Kayseri için 31 Mart günü seçim gerçekleştirildi ve sayın Memduh Büyükkılıç, AKP'nin adayı olarak girdiği seçimden başkan olarak çıktı. Artık siyaseti, seçimi bırakması gerekiyor.

Büyükkılıç için en büyük dert Kayseri olmalı. 
Kayseri halkı olmalı. 
Kayseri'nin sorunları olmalı. 
İstanbul'da kimin nasıl kazandığı olmamalı! 

Benim bildiğim, Belediye başkanları, seçildiği gün rozetini çıkarıp hizmete başlar. Gerçi o kadar çok bildiğimiz şeyin değiştiğini görüyoruz ki..
Terörist başının kardeşinin TRT'de nutuk atarak şehitlerimizin kemiklerinin sızlamasına seyirci olanları..
Yalanın, iftiranın ayyuka çıkması skarşısında 3 maymunu oynayanları..
"Güç bende. Ne istersem onu yaparım" mantığıyla talan etmeyi mübah görenleri..
İnsanların gözünün içine baka baka yalanı gerçek gibi konuşanları..

Hâl böyle olunca, seçilmiş belediye başkanı Memduh Büyükkılıç da, Kayseri'nin sorunlarını bir kenara bırakıp İstanbul seçimlerine odaklanmayı kendine borç bilmiş! 

Ama Kayseri'ye olan borcunu nasıl ödeyecek? Seçim öncesine kadar günde 3-4 kez aradığı başkanı, şimdi neden seyrek seyrek arar oldu acaba! Her fırsatta soluğu tesislerde alırken neden şimdi İstanbul aşığı kesiliverdi acaba?

Şöyle bir baktım da sayın Büyükkılıç'ın paylaşımlarına, toplumsal mesajlarına.. 
Ne ararsanız var!
Allah için hiç bir şeyi unutmamış.
Kayserispor haricinde!
Galatasaray taraftarları ile şampiyonluk turu atmaktan geri kalmayan, İstanbul'a giderek seçim çalışması yürüten, İstanbul'a gidip oy kullanacak Kayseri'de yaşayan vatandaşları uğurlamaya dahi giden Büyükkılıç, Lig bittiği günden bu yana Kayserispor lafını ağzına almadı, almıyor.

İyi de lig başlayınca herkesten önde oturup, boynuna atkıyı takıp havasını atmayacak mı? Bu takımın sorunu, 3-5 kişiyle çözülmeyecek kadar büyük. 
Ne Ekrem İmamoğlu, ne de Binali Yıldırım çözemez.
Enişte bey Trabzonspor'u refaha erdirdi. Gençliğinde Ankaragücü'nü destekleyen ama çocukluğundan beri Kayserispor'u tutan AKP'li bakanımız Ankaragücü'ne bulmuştu. Kayserispor'a kim bulacak peki? Varsa yoksa Boydak Holding ile Şeker Fabrikası mı? Kayserispor'un meselesini de Kayseri'nin adamı çözmeli artık..
Kayserililer çözmeli..
Kayseri'ye gönül vermişler çözmeli..
Samimi bir şekilde..

Mevcut Başkan Erol bey, "devamlılık esastır" mantığından yola çıkarak hem geçmişten gelen borçları hem mevcut borçları ödeyebilmek için, hem de takımı başarılı kılabilmek için yönetimiyle birlikte kılı kırk yararken, buna seyirce kalmak ne kadar samimi bir görüntüdür. 3 dakikalık telefon görüşmesi ne Kayserispor'u, ne sayın Erol Bedir'i, ne de plase olarak gördüğünüz o isimleri sevindirir..

*****

Diğer taraftan da, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un da destek verdiği bir oluşum Kayserispor yönetimine gizliden gizliye talipmiş! Hatta kulağıma gelen bilgilere göre; Erol Bedir aday olsa da olmasa da liste çıkarılacakmış. Başkan adayı ve listesi dahi belli imiş.
İyi de niye gizliden? Burası garip !
Madem liste hazır, aday dahi belli, çıkılsın ortaya açıklama yapılsın. Kayserispor'u pazarlık konusu etmek yerine, kamuoyu bilgilensin. Amaç Kayserispor'u yüceltmek ise; 6 gün var. Kapalı kapılar ardında film çevrilmesin.
Herkes kozunu açık oynasın!
Kayserispor için kim ne yapacak, ne yapmak istiyor, tüm camia bilsin.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA