Yüksel YIKILMAZ
Yüksel YIKILMAZ
Giriş Tarihi : 08-02-2018 01:41

Mustafa Çelik fena tuş oldu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Mustafa Çelik, her geçen gün tirendini kaybederken, halkın gözünden aşağılara inerken son icraatı ile iyice dibe gitti. Öyle ki, en yakınındaki insanlar bile "Neler oluyor" demekten kendini alamadı.

bornova escort Sayın Çelik neyi yaptı ki, insanlar adeta küçük dilini yutar pozisyona geldi.
Kısaca söyleyim, sonra serüveni beraber inceleyelim..
İki başkanın buluşması.. 
Çelik-Mamur randevusu!
Daha doğrusu Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Mustafa Çelik'in Kayserispor eski Başkanı sayın Recep Mamur'un ayağına kadar gitmesi!

Unutanlar için..
Sayın Çelik ile sayın Mamur arasında ne yaşanmıştı! Hatırlıyor muyuz? 
Bakalım şöyle..
Recep Mamur, Genel kurul neticesinde yeniden Kayserispor başkanı seçilmişti. Mustafa Çelik de, Çevre ve Şehircilik Bakanı sayın Mehmet Özhaseki'nin ricasıyla Onursal Başkanlığa getirilmişti. 
O dönemler Mustafa bey çok eleştirilmişti. Futboldan anlamayan, ayağına top değmemiş, tesislerin kapısından girmemiş birisi nasıl olur da Kayserispor gibi köklü bir kulübün onursal başkanı seçilir diye..
Burası Kayseri.. 
El kaldır indirler ile neler değişmedi ki, futboldan bi haber insanın da bir anda Onursal Başkan seçilmesi de son derece normal.
Zaten bu mevzuyu kendisi de yeterince idrak edememişti o dönemler..

Kayserispor'un sorunlarından uzak..
Maçlarına gelmeyen..
Kayserispor kelimesini telafuz etmeyen
Sosyal medya hesabı üzerinden futbol muhabbetine hiç bulaşmayan sayın Mustafa Çelik, bir anda Kayserispor Başkanı Recep Mamur ile adeta iki boksör gibi burun buruna geldi. 
Niye kavga gürültü çıkmaya başlamıştı?

Recep başkan, sayın Çelik'in kendisine ekonomik destek sözü verdiğini ve bunu yerine getirmediğini ifade ediyor, sayın Mamur'un sahibi olduğu Tv1 ekranlarında günlerce haftalarca bu olay, bir numaralı konu olarak gündemde tutuluyordu.
Tutulacaktı da tabiki..
Kayseri çarşısı ne ise, Kayserispor da odur bu memleket için..
Bir yeşil alanı imara açmaktan çok daha önemlidir bu konu..
Her mahalleye kamera takma çabasından kat be kat üstün bir konudur
Kayserispor memleket meselesidir çünkü..

Sözde Onursal Başkan Mustafa Çelik'e eleştiri okları artarak devam ettikçe, sinirler geriliyor, açımlamalar birbiri ardını kovalıyordu.
Resmen cepheler oluşturuldu.
Bir yanda Mustafa Çelik ve ona inanan medya ordusu (Tv Kayseri ve Kent Haber Gazetesi yorumcuları ve köşe yazarları, kraldan çok kralcı olanlar, futbol topunu görünce bomba sanıp kaçacaklar) neler yazdılar neler söylediler. Recep Mamur'un başkanlık yaptığı döneme ait tüm belgeler masaya yatırıldı.. Mustafa Çelik'in neler yaptığı neler yapmadığı konuşuldu.. Tabiki her eleştiri sonunda sayın Çelik, uslu çocuk ilan edildi. Sayın Mamur ise tukaka.. 
Recep Mamur'un haklı olduğuna inananlar ise sayın Çelik'in popülistlik yaptığını, futbola uzak olmasına rağmen sorunlardan kasıtlı olarak kaçtığını, sırf Mamur ve ekibini yıpratmak adına Kayserispor'u yaraladığını, Çelik'in söz veren ama sözünü tutmayan bir Belediye Başkanı olduğunu günleeeeer boyunca yazdı, çizdi, dile getirdi.

Herkes inandığını yaptı.. Kimseye "Niye böyle düşünüyorsun" demek yakışmaz. Sadece durumdan kendine vazife çıkarmak isteyen bir kaç kendini bilmez için cümle kurulabilir. Ona da değinip, hiç kendimi yoramam.. Değmez çünkü..

Bu mevzuya sayın Özhaseki'nin ricasıyla son noktayı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik koydu.
Yazılı bir açıklama yaparak..
Ne demişti Çelik?
"Kayserispor Başkanı Sayın Recep Mamur, kendi kanalı olan televizyonda benim onursal başkan olarak Kayserispor’a yönelik sorumluluklarımı ve görevimi yerine getirmediğime dair yalan haber ve iftira dolu yorumlar yapılmasına göz yummuştur..."
Bu açıklama sonrasında Mustafa Çelik Onursal Başkanlık görevini bıraktığını dile getirmişti.

Haftalarca, aylarca Çelik ile Mamur, biraraya gelmedi. 
Konuşmadılar bile..
Tv1'in yeni hizmet binasına herkes gitti, önemli önemsiz! Ama tek gitmeyen Çelik idi.. Recep Mamur ameliyat oldu, yüzlerce insan aradı ama Çelik aramadı.. Gazete hizmete girdi, herkes gitti yine Çelik gitmedi.. 
Öyle ya..
Gitmesi de beklenemezdi..
Onca laf söz edilmişti. 
"Yalancılar.. İftiracılar.." sözcükleri karşılıklı olarak havada uçuşurken nasıl birbirlerinin yüzüne bakacaktı, Kayseri'nin iki önemli ismi..

Kaldı ki, inatçılığı ile nam salmış sayın Recep Mamur'un asla geri vites yapmayacağını Mısır'daki sağır sultan bile biliyordu. Peki bu ikilinin arası nasıl olacaktı da düzelecekti..

Medya gücünü yanında hissetmeyi seven sayın Mustafa Çelik, Tv1 ve çalışanlarının da desteğini, olumlu haber ve yorumlarını görmek istiyordu. 
Zaten Kayseri halkı, son derece rahatsız.. Parti'de de rahatsızlıkların olduğu kulaktan kulağa konuşuluyor. Hatta sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mustafa Çelik'in yerine çok daha sağlam bir isim bulunmasını istediği bile konuşuluyor iken...

Anketlerde En Başarılı Büyükşehir olarak üst sıralarda görünen "Kayseri" isminin artık en altlarda veya liste dışında olmasının rahatsızlığı yaşanırken medya yelpazesini genişletmek adına sayın Çelik, altın vuruşu yaptı.
Ne yaptı?
"Yalancılaaaaar... İftiracılaaaar.. Berber Mehmeeeeet.." diye bağırıp çağırdığı Tv1'e ve sahibi sayın Recep Mamur'un ayağına gitti. Tv1 genel Yayın Yönetmeni Doğan Havur'un ayağına gitti.
Mustafa başkan kırışa kırışa objektiflere poz verirken, televizyonu gezdiren Doğan kardeşimin de yüzü pek gülmüyor, televizyon sahibi sayın Mamur ise tebessüm içerisinde, eli cebinde pozunu çakıyordu! Fotoğrafta görüldüğü gibi..

Çocukluktan beri tanıdığım, beraber okuyup, beraber futbol oynadığım Doğan kardeşimin "Bu savaşı kimin kazanacağını zaman gösterecek.." cümlesi kulağımda halen çınlarken, kendisini yürekten tebrik ettiğini buradan bir kez daha ifade etmek isterim. Öyle ya,onun tabiri ile savaş bitmiş ve kazanan ortada..

Şimdi buraya kadar olan biten anlaşıldı umarım..
Peki şimdi sormak gerekir!
Kim çetrefilli? Kim dürüst?
Kim söylediğinin arkasında?
Kim yalancı, kim iftiracı?
"Madem iftira var.. Bunu nasıl hazmettiniz"
diye sormazlar mı adama? 

Sırf Recep Mamur beyin televizyonunda size hakaret edildiğini düşündüğünüz için Kayserispor Onursal Başkanlığını bırakmadınız mı? Demek ki mevzu Kayserispor değilmiş.. Demek ki şahsi imiş..
Kayserispor Onursal Başkanlığını bırakmak adına sergilenmiş bir tiyatro değildi, değil mi?

Öyle ya..
Seçime girmese de, Belediye Meclis üyelerinin kararı ile Büyükşehir Belediye Başkanı olmuş birisi, sırf şahsi hesapları için Kayserispor'u oyuncak edecek değil ya.. 

Peki neydi onca terane..
Kayserispor'u kaderine terkedercesine yapılan onca kısır çekişme neyin nesiydi?
Şu günlerde futboldaki gururumuz, göğsümüzü şişire şişire ballandıra ballandıra anlattığımız Kayserispor'umuzun üzerinden nasıl bir siyaset uygulandı acaba? Binlerce insanın göz bebeği gibi gördüğü, sevdiği Kayserispor'u topun ağzına getirecek kadar nasıl bir hesap kitap vardı ki, kulübün suyu, doğalgazı kesilmesine kadar, maçlarda tribünleri boş bırakmaya varacak kadar sırt çevirdiniz?

Sırf hesabınız sayın Mamur ile ise, şimdiki bu tablo nedir?
Aslında atılan bu hamlelerin bile samimiyeti sorgulanmalı.

Pek muhabbetim yok kendisi ile, bazı kraldan çok kralcılar peşinden ayrılmazken..
Ancak şu kadarını söyleyebilirim ki; sayın Çelik en yakınındaki insanlar bile şu tabloya kıskıs gülerken fena tuş oldu. 
Ne altgeçitler..
Ne mahalle kameraları..
Ne Pazar sohbetleri..

Sizi zor kurtarır vesselam!

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 12 4
 • 2 Çaykur Rizespor 8 4
 • 3 Fenerbahçe 7 4
 • 4 Denizlispor 7 4
 • 5 Galatasaray 7 4
 • 6 Gazişehir Gaziantep 7 4
 • 7 Yeni Malatyaspor 6 4
 • 8 Trabzonspor 6 4
 • 9 Konyaspor 6 4
 • 10 Sivasspor 5 4
 • 11 Antalyaspor 5 4
 • 12 MKE Ankaragücü 5 4
 • 13 Beşiktaş 4 4
 • 14 İstanbul Başakşehir 4 4
 • 15 Kayserispor 2 4
 • 16 Göztepe 2 4
 • 17 Gençlerbirliği 1 4
 • 18 Kasımpaşa 1 4
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA