Yüksel YIKILMAZ
Yüksel YIKILMAZ
Giriş Tarihi : 17-11-2018 10:29

Kayserispor Zirvesinde neler oldu

Peşin peşin söyleyeyim..
Bu yazıyı okuduğunuzda lütfen alıcınızın ayarı ile oynamayın.
Gözlerinize inanın kafi.
Yaşadığımız toprakların Kayseri olduğunu unutmayın.

Şimdiiiii..
Herkes güzelce arkasına yaslansın, derin bir nefes alsın. Öncesi ve sonrasıyla Kayserispor Zirvesi ile ilgili yazdıklarımı güzel güzel okusun.
***
Başa dönelim. Kayserispor Zirvesi fikri nerede, nasıl çıktı? Kayserispor Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında MHP Kayseri Milletvekili sayın Baki Ersoy, söz alarak kürsüde bir konuşma yapmış ve Kayserispor'u içerisinde bulunduğu kritik süreçten kurtarmak adına geniş çaplı bir toplantı yapılması teklifinde bulunmuştu. Divan Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Kayserispor Başkanı Erol Bedir'in de onay verdiği teklif kısa sürede tertip edildi.

***

Eski Bakan, Genel Başkan Yardımcısı, Kayserispor sevdalısı (!) Özhaseki başta olmak üzere bütün Milletvekilleri ile görüşüldü ve 16 Kasım 2018 Cuma günü akşam Melikgazi ilçesine bağlı Kıranardı beldesindeki belediye tesisi içerisinde toplanmak üzere sözleşildi. Kayserispor yöneticileri, TEOG’a hazırlanır gibi dersine hazırlandı.

Belli ki onlarca kalburüstü insan birarada olacak.
Ciddi bir toplantı olacak..
Toplantı saati geldi çattı.. Saç baş tarandı, faça o biçim, takım elbiseler giyildi..
Yemekli toplantı için araçlar tek tek Kıranardı belediye tesislerine yanaşmaya başladııııııı.
Belediye başkanları, parti yetkilileri, oda temsilcileri derken Assolist gelmedi.
Gelemeyecekti de..
Saat 20.00 olmuş henüz Ankara’dan çıkmamıştı bile..
Nasıl yetişecekti ki..

Sponsor firmalar da yok.
Para kaynakları da gelmedi.
Mazeretli olabilirler ama temsilcileri de gelmedi. Belli ki temsilci de göndermeyi uygun görmediler. Belki de sayın Özhaseki olmayınca soğuk kış günü gelmeyi tercih etmemiş olabilirler.

***

Neyse Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Mustafa Çelik’in önderliğinde toplantıya geçildi.
Konuşuldu konuşuldu konuşuldu..
Herkes Kayserispor’a destek verilmesi konusunda hem fikir.. Laf yerine icraat var mı?
HAYIR..
Nasıl olmaz yahu.. Ama herkes oraya bunun için toplanmadı mı?
Doğru..
Doğru ama işi bıçaklayacak zat-ı muhterem yok..
Öyle olunca da herkes, biraz nalıncı keseri oluverdi.

***

Kayserispor Başkanı sayın Erol Bedir, bazı belediye başkanları ve işadamlarının tehdit edildiği lafı ile ortaya düşerek, “Tükürüğümüzle boğacağımız insanlardan neden korkuyorsunuz?” çıkışı yaptı. Odadaki insanlar üzerinde soğuk duş etkisi yapan bu sözler, miskinleşen vücutları şöyle bir silkeledi. Kısa vadede Kayserispor’a sağlam bir paranın bulunması gerektiği ve bunun da ay sonuna kadar zamanı olduğunu ifade eden Erol Bedir, bu kez golü yiyen insan oldu. Tam deplasman sponsorları ayarlanacaktı ki, önemli bir isim “Yahu ben Erciyesspor’u deplasmanlara otobüs ile göndere göndere şampiyon yaptım” demez mi..

Yani Kayserispor, Alanyaspor maçı da dahil olmak üzere uçakla değil otobüs ile gitmeli. Lokantada değil de otobüs içerisinde kumanya yemeli. Böylece ciddi bir tasarruf sağlanmış olurdu!
Ancak şunu da ifade etmeden geçersek, o kulübün hakkı kalır üzerimizde.. Bu zihniyet Erciyesspor’da yeraldığı için şimdi öyle bir takımımız yok!
Bilmem anlatabildim mi…

***

Bu söz ile neye uğradığını şaşıran Kayserisporlu yetkililer kısa vadede o hatırı sayılır parayı salonda bulunan şahıslar ve kurumlarından veya aracılık edeceği mecralardan alamayacağını aklı kesince, uzun vade planını açıkladı.

Kayserispor adına kurulan, asli görevi Kayserispor’a ekonomik destek sağlamak olan Kayserispor Gönüllüleri Vakfı’na tesislerin devredilmesi istendi. Yani tapusu Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan Kadir Has Tesisleri’nin tapusu istendi.

Eğer tesisler Kayserispor Vakfı üzerine geçerse; Vakıf, bankalardan istediği krediyi çekebilecek ve böylece takımın ekonomik sıkıntısı kalmayacak.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Çelik, “Mümkün değil. Olmaz öyle şey” deyince bir gol daha! Yahu Kayserispor’u kurtarmaya mı gelindi yoksa takımın kapısına kilit vurmaya mı?

Gel de Haseki amcayı arama..
Gel de işi bıçaklayacak bir büyüğü arama..
Erol Bedir’in gözü telefonda..
Yöneticilerin gözü kapıda..
Özhaseki amca arasa da, “Geliyorum, geldim” dese de, kabustan kurtulsalar.. Ama yoooook. Özhaseki amca yok İyi de birisinin o görevi üstlenmesi gerekiyor.

***

İşte o anda masanın sol tarafından bir ses yükseldi. “Olmaz öyle şey
Herkes biranda o noktaya doğru başını çevirdi.
MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy...
Aklıma Türk filmi ve unutulmaz jön Cüneyt Arkın geldi.
Hani en sıkıntılı anda surların üzerinde elinde kılıcı ile belirirdi ya..
“Battalın oğlu..”
Battal’ın oğlu değil ama Kayseri’nin evladı Baki Ersoy yine kendini gösterdi. “Ne yaptık, ne yapıyoruz. Ortada hiçbir şey yok. Çelik Başkan lütfen. Elimizi taşın altına koymazsak Kayserispor’u nasıl kurtaracağız” deyince; Mustafa bey yumuşadı ve “Tamam bakalım. Bir çaresini bulmaya çalışalım” dedi.

***

Tabaklar kaldırıldı.. Birer çay daha içildi..
Üzerine güzel bir kahve söylendi..
Bu noktada “Bu istediğimiz gibi olmadı, toplantıyı yakın zamanda yineleyelim” ifadesi üzerine yine “Olmaz, ucu açık bırakmayalım. Erol bey, en kısa zamanda tarih belirlesin. Herkesin katılması sağlansın. Yavan olmasın” denildi..

***

Şu ana kadar anlattıklarımın tamamı Kayserispor Zirvesi’nde yaşanan olaylardan derleme idi. Eksiği var fazlası yok. Bir iki husus daha var onu ayrıyeten haber yapıp duyuracağım. Şimdi kendi fikrimi beyan etmek istiyorum. Toplantıyı bizzat takip eden birisi olarak Kayserispor için yeni bir toplantı olur mu, olmaz mı bilmiyorum.. Ancak olsa da olmasa da tablonun farklı olacağına ihtimal vermiyorum.

Maalesef Kayserispor’u şehrin öncelikli sorunu olarak görmüyorlar. Kayserispor, şehrin önceliği olarak görülseydi, zaten durum buralara gelmezdi. Sırf görüntü olsun diye gelen kişiler ile ne futbol ne Kayserispor ne de para konuşulur.

Allah, Kayserispor’un ve Kayserispor’a gönül verenlerin yar ve yardımcısı olsun.

Vesselam..

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 12 4
 • 2 Çaykur Rizespor 8 4
 • 3 Fenerbahçe 7 4
 • 4 Denizlispor 7 4
 • 5 Galatasaray 7 4
 • 6 Gazişehir Gaziantep 7 4
 • 7 Yeni Malatyaspor 6 4
 • 8 Trabzonspor 6 4
 • 9 Konyaspor 6 4
 • 10 Sivasspor 5 4
 • 11 Antalyaspor 5 4
 • 12 MKE Ankaragücü 5 4
 • 13 Beşiktaş 4 4
 • 14 İstanbul Başakşehir 4 4
 • 15 Kayserispor 2 4
 • 16 Göztepe 2 4
 • 17 Gençlerbirliği 1 4
 • 18 Kasımpaşa 1 4
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA