Advert
Yavuz YIKILMAZ
Yavuz YIKILMAZ
Giriş Tarihi : 25-08-2019 13:00

Beceri değilse de Şans

Kaleci... Savunma.. Orta saha ve forvet...
Bir takımın sahada bulunması gereken 4 bölgesi.

Kayserispor için bu kaleci..
Savunamama..
Forvet hattı olarak 3 bölümden oluştu.  Orta sahayı ben göremedim. 
Ya topu alan çok hızlı rakip ceza sahasına ulaştı, ya da vardı da orta alandaki aksiyonları ben göremedim. 

Hoş bu söylediğim konu iki takım içinde aynı olunca, belki de oyun akışı onu gerektirdi de diyebiliriz.  Ama savunma hattı için bunu söylemek tamamen hayalcilik olur. Allah’a emanet bir savunma hattımız ve onların koruduğu bir kalemiz vardı. İlk yarı rakipten bariz üstün olduğumuz maçın ikinci yarısında kalemizde en az 2 kat daha tehlikeli ve daha fazla pozisyon gördük. 

Ankaragücü de bizim gibi açıklar verdi ama, bizimki bir başkaydı. Rakibin hücum hattı beceriksiz, bizim savunma hattı becerikliliğinden çok şanslıydı... Peş peşe gelen tehlikeleri bir şekilde savuşturduk. Ama şansla, ama bizim becerimizle, ama rakibin beceriksizliğiyle. Fakat savuşturduk. 

Atamayana atarlar sözü de böyle durumlardan sonra üremiştir zaten. Umut Bulut’un o kadar kişi arasından kafasına kadar gelen topa çok akıllıca dokunuşu önemli bir başarıdır. Kayserispor kısmen, “Eyvah ! Lig bizim için kötü mü başlıyor” korkusunu yok etmiştir. 

Şimdilik gerisine gerek yok, yeni takviyeler ve o takviyelerin hem takıma hem lige adaptasyon sürecini de hızlı atlatırsak bu ligde kötü rüyalar görmeyeceğimizi herkese aylar öncesinden ispat ederiz.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA