20 ŞUBAT 2020 Perşembe 02:52
Advert
Mehmet ÖNDER
Mehmet ÖNDER
Giriş Tarihi : 03-11-2019 22:28

Anlamlı ve önemli galibiyet

Kayserispor, geride kalan 9 haftada galibiyet alamayan ve çok gol yiyen bir takım olarak dikkat çekmişti. Fenerbahçe ise liderlik hesapları içinde ve her hafta daha coşkulu futbol oynayan bir takım olarak Kayseri’ye geldi. Kısacası bu maç; ligin en altı ile en üstünde bulunan iki takımın mücadelesine sahne olacaktı.

Kayserispor hafta içi takımın başına Bülent Uygun'u getirdi. Bülent Uygun, Kayserispor ile sadece 2 antremana çıkmış, bir de kupa maçını tribünden izlemişti. Ama takıma dokunduğu daha ilk dakikadan belli oldu. Kayserispor haftalar sonra belki de ilk defa tam kadroya yakın bir kadro ile sahadaydı.
Ve tribünler.
Sezon başından beri ilk defa Kayserispor tribünleri bu kadar dolu ve coşkuluydu. Hafta içi yaşanan olumlu gelişmeler, seyirciye de yansımış belli!

Maça gelince..
Fenerbahçe maça baskılı başladı. Kayserispor ise kontrataklarla etkili olmaya çalıştı. İlk devreyi Kayserispor biraz da şansı ile gol yemeden tamamladı. İlk devrede Fenerbahçe’nin 2 topu direkten döndü. Rodrigues, Fenerbahçe adına yüzde yüz 2 gol pozisyonunu değerlendiremedi. İkinci devre ise Fenerbahçe’nin baskılı oyunu devam etti. Bu devrede de Fenerbahçe’nin bir topu direkten döndü.

Kayserispor 58. dakikada tam da istediği bir kontra topla golü buldu. Adebayor, Umut ve özellikle Mensah biraz becerikli olsalardı Kayserispor farkı biraz daha açabilir ve geride kalan dakikaları daha rahat geçirebilirdi.

Bir diğer husus da; bu maçla Kayserispor, Süper Ligde, ilk defa bir maçı gol yemeden tamamladı. Kayserispor erken gol yeme hastalığının önüne geçerse, maç kazanabilir demiştik haftalar önce. Nitekim bugünki Fenerbahçe maçı da böyle oldu. Bugün Kayserispor takım olma yolunda olumlu görüntüler sergiledi. Şamil ve Djedje’nin birlikte oynaması orta sahaya bir direnç getirmiş. Defansta Abdennour, Yasir, Lopez ve sakatlanana kadar Poulain, daha sonra da Levent Gülen, gayet başarılıydı. Ve tabi ki forvette Adebayor’un tekrar sahalara dönmesi Kayserispor’a ofansif anlamda çok büyük katkı sağladı.
Kayserispor kalecisi ile orta sahası ile ve forveti ile takım olarak mücadele etti.
Galibiyeti sonuna kadar haketti!
Çok güzel ve göze hoş gelen futbol olmasa da Kayserisporlu futbolcular mücadele etmeden maç kazanılamayacağını anlamış olmalılar. Geride kalan haftalardaki en önemli eksiklik maalesef Kayserispor’un takım olarak mücadele etmemesiydi.

Şu an itibariyle, 9 maçta hiç kazanamayan Kayserispor'un kazanması herşeyden önemli. Bu galibiyetin Kayserispor açısından önemi bana göre; Fenerbahçe’ye karşı alınmış olmasından daha çok ligde alınan ilk 3 puan olmasıdır. Bu galibiyetle birlikte futbolcular üzerindeki stres ve baskı biraz da olsa kalkmıştır artık. Bülent Uygun’un Kayserispor’u, gelecek adına taraftara olumlu mesajlar verdi.
Bundan sonra oynanacak maçlarda taraftar stadı doldurarak bu mesaja cevap verecektir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA