Amatör Futbol
Giriş Tarihi : 14-05-2020 01:34   Güncelleme : 14-05-2020 01:34

Yahyalıspor karara tepkili

Yahyalıspor antrenörü Erkan Demirel, Futbol Federasyonu'nun yazın ortasında futbol oynatma kararına tepki gösterdi

Yahyalıspor karara tepkili

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 5.Grupta mücadele eden Yahyalıspor’da liglerin 18 Temmuz’da başlayacak olmasına tepkili. Yahyalıspor Teknik Direktörü Erkan Demirel, “Yazın ortasında, o sıcakta nasıl maç oynanacak" dedi.

Yahyalıspor Teknik Direktörü Erkan Demirel, “Türkiye Futbol Federasyonun her açıklaması bir öncekini aratıyor maalesef. Temmuz ayının ortasında başlayan bir lig düşünün. 35-40 derece sıcakta Adana, Mersin, Antalya'da nasıl, hangi akılla maç oynatacaksın ve ne kadar sağlıklı olacak! Lig, Ağustos ayı ortasında bitecek ve sonra Play-Out maçlarını oynatacaksın ve ara vermeden yeni sezon transfer ve kamp çalışmaları başlayacak. Şunu açık söyleyeyim birçok oyuncunun bu tarihlerdeki maçlarda oynamayacağını kendini riske atmayacağını düşünüyorum ve yeni sezonu düşünerek kalan maçlara çıkmayacakları görüşündeyim" dedi. 

Erkan Demirel, "Birçok takım sahaya çıkaracak ilk 11’i bulamayabilir. Allah korusun olası bir virüs artışı durumu olursa önümüzdeki sezon da tehlikeye girer. Sıkıntı içinden çıkılmaz bir durum alabilir. O zaman hem bu sezon hem de önümüzdeki sezon kaybedilir” görüşünde bulundu.