Basketbol
Giriş Tarihi : 30-03-2020 16:20   Güncelleme : 30-03-2020 16:50

Yabancı oyuncular ülkesine gitti

Sarı Kırmızılı takım, önce yabancı oyuncularını ülkesine gönderdi. Ardından yerli oyuncular memleketine gitti. Bellona Kayseri Başkanı Ömer Yağmur, önemli açıklamalar yaptı.

Yabancı oyuncular ülkesine gitti

(ÖZEL HABER) Çin'den tüm Dünyaya yayılan Korona Virüsü'nün olumsuz etkileri devam ediyor. Türkiye'de de kendiyi iyice hissettiren ve 100'ün üzerinde insanın hayatını kaybetmesine neden olan Korona Virüsü, Türk sporunu da derinden etkiliyor. Futbolda olduğu kadar basketbol ve diğer branşlarda da olumsuz etkileri devam eden Covid-19 virüsü ile ilgili Kayseri'nin basketbol takımı da radikal kararlar aldı.

Oyuncular gitti
Türkiye Kadınlar Süper Ligi'nde mücadele eden Bellona Kayseri Basketbol takımı, bünyesinde bulunan oyuncularını gönderdi. Haber merkezimize açıklama yapan Bellona Kayseri Basketbol takımı Başkanı Ömer Yağmur, öncelikle yabancı oyuncularını ülkelerine gönderdiklerini ardından da yerli oyuncuları memleketlerine uğurladıklarını söyledi. Sözleşmelerin askıya alındığını ifade eden Başkan Ömer Yağmur, "Kadromuzda bulunan Kennedy Burke ile Kaela Daws Davis Amerika'ya Luca Ivankovic Sırbistan'a, Ann Wauters de Belçika'ya gönderildi. Ayrıca yerli oyuncularımız da memleketlerine gönderildi. Bu oyuncularımız hepsinin sözleşmesi donduruldu. Türkiye Basketbol Federasyonu'nun vereceği karara göre sözleşmelerin gereği yapılacak" dedi.

Lig oynanır mı?
Liglerin oynanıp oynanmayacağı ile ilgili de görüş belirten Başkan Ömer Yağmur, "Geçtiğimiz günlerde Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı, tüm kulüp başkanları ile tele konferans yaparak görüş alış verişinde bulundu. Fikirlerimiz soruldu. Ortak görüş liglerin bitirilmesi yönünde. Zaten normal sezonun tamamlanmasına az bir zaman kalmıştı. Tüm takımların yabancı oyuncuları ülkelerine gitti. Bunları tekrar getirmek oldukça güç. Hepsi normal olarak Covid-19 virüsünden korkuyor. Gelmelerini istesek bile geleceklerini sanmam. Liglerin bu haliyle tescil edileceğini, bu sezon için şampiyon olacak takımın ve küme düşecek takımın belirlenmeyeceğini, puan tablosuna göre önümüzdeki sezon Avrupa'ya gidecek takımların belirleneceğini düşünüyorum" açıklaması yaptı.