Kayserispor
Giriş Tarihi : 13-11-2020 15:20   Güncelleme : 13-11-2020 17:37

Wilfried Kanga Koronavirüs

Hes Kablo Kayserispor'un Fransız futbolcusu Wilfried Kanga'dan kötü haber geldi. Kanga Koronavirüs salgınına yakalandı.

Wilfried Kanga Koronavirüs

Hes Kablo Kayserispor'da Koronavirüs vakası var. Sarı Kırmızılı takımda bir futbolcunun daha Koronavirüs testi pozitif çıktı.

Hes Kablo Kayserispor'un sezon başında kadrosuna dahil ettiği forvet futbolcusu Wilfried Kanga, salgın hastalığı Koronavirüs'ün pençesine düşen isimlerden oldu. Son gerçekleştirilen PCR testi pozitif çıkan Kanga, karantinaya alındı. Siyahi futbolcu Wilfried Kanga, önümüzdeki hafta Galatasaray ile deplasmanda oynanacak olan Süper Lig müsabakasında takımındaki yerini alamayacak. Diğer yandan atletik performans antrenörü Hikmet Yunus Kaya'nın da koronavirüs testi pozitif çıktı.

Hes Kablo Kayserispor kulübünden yapılan açıklamada "Kulübümüzde yapılan Koronavirus (Covid-19) taramasında bir futbolcumuz ve bir antrenörümüzde sonuç pozitif çıkmıştır. TFF ve Sağlık Bakanlığı’nın ilgili izolasyon protokolü titizlikle uygulanmakta ve tedavi süreçleri devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyururuz" denildi.

Hes Kablo Kayserispor'da daha önce Miguel Lopes, Oğuzhan Çapar, Cristian Sapunaru ve Joseph Attamah da koronavirüse yakalanmıştı.