Gündem
Giriş Tarihi : 22-02-2021 12:17   Güncelleme : 22-02-2021 12:17

WhatsApp’tan Bilgi Güvenliği Adına Yeni Bir Açıklama Geldi! İşte O Açıklama

Yeni yılla birlikte WhatsApp bir gizlilik sözleşmesi yayınlayarak kullanıcılarına bu sözleşmeyi kabul etmelerini zorunlu tutmuştu. Uzun süre gündemde kalan bu sözleşme büyük tepki toplamıştı.

WhatsApp’tan Bilgi Güvenliği Adına Yeni Bir Açıklama Geldi! İşte O Açıklama

Yeni yılla birlikte WhatsApp bir gizlilik sözleşmesi yayınlayarak kullanıcılarına bu sözleşmeyi kabul etmelerini zorunlu tutmuştu. Uzun süre gündemde kalan bu sözleşme büyük tepki toplamıştı. Milyonlarca kişi WhatsApp kullanımı bırakarak benzer başka Platformlara yönelmişti.

WhatsApp bu tepkilere ve binlerce kullanıcı kaybetmesine rağmen geri adım atmamıştı. WhatsApp kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşacağını duyurmasının ardından büyük tepkiler aldıktan sonra şirket yeni sözleşme için 8 Şubat tarihini ön görmüştü. Fakat tepkilerin büyümesiyle bu tarihi 15 Mayıs’a ertelediğinin duyurusunu yapmıştı.

WhatsApp Yeni Açıklamayı Yaptı

Zorunlu güncelleme kararı ile şok etkisi yaratan ve birçok kullanıcısını kaybeden WhatsApp yaptığı yeni açıklamayla yine etti. Geri adım atmayan ve atmamaya kararlı olan  WhatsApp daha öncesinde yanlış bilgilerle karşılaştıklarını ve bu uygulamayı kullanan insanların güncellemeyi yanlış anladığını belirtti.

WhatsApp güncellemesi hakkında daha fazla bilgi adıyla paylaştığı açıklamada yakın zamanda WhatsApp kullanıcılarının bu uygulamayı kullanmalarına devam edebilmeleri için bu güncellemeleri inceleyip kabul etmeleri gerektiğini belirten WhatsApp bunun hatırlatmaya başlayacaklarını da açıklamalarına ekledi.

Geri Adim Atmadı

Yanlış anlaşılması gidermek için ise yoğun bir tempoda çalıştıklarını söyleyen WhatsApp Kullanıcı kayıplarına ve rakip uygulamalara göç yaşanmasına rağmen geri adim atmayacağını bir kez daha göstermiş oldu. Bu güncellemeye gelen tepkiler üzerine Rekabet kurumu da WhatsApp gizlilik politikası kapsamındaki Facebook ile arasındaki veri dolaşımını durdurma kararı almıştı.