Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

WhatsApp Web Qr Kod Uygulaması Çalışmama Problemi Nasıl Çözülür?

whatsapp web qr kod uygulaması çalışmama problemi nasıl çözülür
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseritempo.org – Dünyanın en çok kullanılan internet üzerinden iletişim uygulaması WhatsApp kullanıcıların uygulamayı bilgisayarda da çalıştırabilmelerine imkanı sunuyor… Dünyanın en çok tercih ettiği iletileşim uygulaması WhatsApp kullanıcıların uygulamayı bilgisayarda da çalıştırabilmelerine imkan sunuyor. Bunun için ‘WhatsApp Web‘ sitesini geliştiren şirket QR kod vasıtasıyla telefon ile tarayıcı ortasında bağlantı kurulmasını sağlıyor. Ardından kullanıcının telefonundaki tüm sohbet geçmişi bilgisayara yansıtabiliyor. Lakin kimi durumlarda WhatsApp Web’in QR kodu yanılgı veriyor, hiçbir formda çalıştırılamıyor.

WhatsApp Web QR kod çalışmıyor sorunu birkaç halde yaşanabilir:

PC’nizdeki QR kodu yüklenmiyordur,

QR kodu yükleniyordur lakin telefonunuzda tarayamıyorsunuzdur,

Kodu muvaffakiyetle taramışsınızdır fakat “Tamam, anladım” düğmesine dokunamayabilirsiniz.

Telefonunuzda stabil bir temas olduğundan emin olmalısınız.WhatsApp Web QR kod çalışmıyorsa, bilhassa QR kodu bilgisayarınızda yüklüyse fakat telefonunuzda okuyamıyorsanız sorun telefonunuzun internete bağlı olmaması yahut irtibatın kararsız olmasından ortaya çıkar. WhatsApp’a girebilmeniz başlı başına internetinizin düzgün olduğu anlamını ifade etmez. Telefonunuzun internete bağlı olup olmadığını anlamanın en güzel yolu YouTube’dan yüksek kalitede bir görüntü açıp izlemek için çaba sarfetmek olacaktır. Şayet görüntünün kalitesini yükseğe ayarlamanıza karşın ortada düşüyorsa yahut donuyorsa bu durumda ilişkiniz normal olmaz. Yeterli bir temas bulmaya çalmalısınız. İnternetinizde sorun olmadığından eminseniz ve buna karşın WhatsApp Web QR kod çalışmıyorsa telefonunuzu bir kere yeniden başlatın ve süreci tekrar deneyin. Düzelmezse bir sonraki adıma geçmekten başka çare kalmaz.

Web’de açık olan aygıtlardan çıkış yapın

WhatsApp hesabınızın halihazırda bağlı olduğu öbür WhatsApp Web oturumları varsa bunlardan büsbütün çıkış yapmanız gerekir. Bazen tıpkı anda birden çok tarayıcıda WhatsApp’a girmeye çalışırken sorun meydana gelebiliyor. Bu durumda QR kod okumama sıkıntısıyla karşılaşıyorsunuz.

Çıkış yapmak için;

Telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın. Akabinde sağ üstteki 3 noktaya dokunun. Şayet iPhone kullanıyorsanız uygulamanın sağ alt kısmındaki Ayarlar’a basın.

Açılan ekrandaki WhatsApp Web seçeneğine dokunun.

Son olarak ‘Tüm aygıtlardan çıkış yap’ seçeneğine tıklayın.

Artık WhatsApp Web QR kod okutmayı tekrar deneyin.

WhatsApp önbelleğini temizlemelisiniz

Telefonu kullandığınız süre zarfınca önbellekte dolan süreksiz belgeler WhatsApp’ın kararlı çalışmasını engelleyebiliyor. Bunu temizlemek WhatsApp Web QR kod çalışmıyor sıkıntısını kalıcı olarak ortadan kaybolacaktır.

Önbelleği temizlemek için;

Telefonunuzdan Ayarlar uygulamasını açın.

Uygulama yöneticisi ve Uygulamalar kısmına ulaşın.

Listeden WhatsApp’ı bulun. Akabinde Depolama’ya tıklayın.

Sonrasında “Önbelleği temizle” seçeneğine basın.

Bu evreleri hallettikten sonra QR kodunu okutmayı yine deneyebilirsiniz.

Farklı kontaklar kullanın

WhatsApp Web QR kod hala çalışmıyorsa bu durumda telefonunuzun ağ kontağını değiştirmeyi denemelisiniz. Örneğin Wi-Fi kullanıyorsanız taşınabilir dataya geçiş yapın, tıpkı süreci tam aykırısı için de uygulayın.

Tarayıcı değiştirin

Tahminen de sorun bilgisayarınızdaki tarayıcıdan kaynaklı olabilir, bu ihtimal de mümkün oluyor. Bilgisayarınızda Chrome kullanıyorsanız Edge, Firefox, Opera üzere dilediğiniz farklı bir tarayıcıya geçiş yapmanız gerekir. Akabinde, QR kodunu tekrar taramayı denemeniz gerekecek. Diğer bir tarayıcı denemek sorunu çözmezse, bilgisayarınızı tekrar başlatın ve tekrar deneyin. Tüm bu adımlara karşın sorun çözülmediyse yapılacak başka bir şey yok. Şunu da unutmamak gerekir ki, anlık olarak WhatsApp’ın kendi sunucularında sorun yaşanma mümkünlüğü da var. 30 dakika yahut 1 saat kadar bekleyip yeniden denemelisiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!