Teknoloji
Giriş Tarihi : 12-01-2021 03:24   Güncelleme : 12-01-2021 03:24

Whatsapp sözleşmesi iptal etme nasıl yapılır 2021 Android Iphone! Whatsapp sözleşmesi kabul ettim mi nasıl anlaşılır, edilirse ne olur, detayları neler?

Whatsapp sözleşmesi iptal etme nasıl yapılır 2021 Android Iphone! Whatsapp sözleşmesi kabul ettim mi nasıl anlaşılır, edilirse ne olur, detayları neler?

Kayseritempo.org - Whatsapp sözleşmesi iptal etme nasıl yapılır 2021 Android Iphone! Whatsapp sözleşmesi kabul ettim mi nasıl anlaşılır, edilirse ne olur, detayları neler? Whatsapp sözleşmesini kabul edip etmediğimi nasıl anlarım? Whatsapp sözleşmesini kabul edersek ne olur? Nasıl iptal ederim? Tüm dünyada gündemde olan Whatsapp sözleşme olayı ülkemizde de aynı şekilde yaşanırken vatandaşlar, sözleşmenin kabul edilmesi durumunda ne olacağını ve nasıl iptal edeceklerini merak ediyor. Bildiğimiz gibi ülkemizde pek çok kullanıcıya gönderilen bu sözleşme henüz çoğuna ulaşmış değil. Kısa sürede tüm kullanıcılara ulaşacak olan sözleşmeyi kabul etmeniz halinde neler olacağının detaylarını konuştuk.

Son günlerde bildiğimiz üzere Türkiye'de Whatsapp ile ilgili önemli olaylar yaşanıyor. Whatsapp'ın 2021 sözleşmesi tartışmalara yol açarken, bu sözleşmeyi kabul edip etmeyeceğimizi nasıl anlarım gibi sorular cevap arıyor. Bildiğimiz gibi bu sözleşmenin kabul edilmemesi halinde uygulamanın kullanılamaz hale geleceğini ve kullanıcıların farklı alternatif uygulamalara geçmeye başladığını belirten bir açıklama yayınlandı. Kullanıcılar özellikle "neyi kabul ediyoruz", "sözleşmeyi nasıl iptal edebilirim" veya "kabul ettim mi?" gibi sorular sorarlar.


Whatsapp sözleşmesi iptal etme nasıl yapılır?


Aslında buradaki cümle ile kastedilen, istedikleri bilgilerin veya her türlü bilginin paylaşılacağı anlamına gelmektedir. Öte yandan Facebook CEO'su, son yıllarda verileri üçüncü şahıslarla paylaşmakla suçladı. Bu açıdan kişisel veri paylaşımının ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Henüz iptal edilecek bir düğme yok ancak bu durumun tepkilerle yenileneceği düşünülüyor. 8 Şubat'tan itibaren Whatsapp ve Türkiye'de kullanılacak uyarıyı kabul etmiyorsunuz.

Bu durum, Whatsapp'ın gizlilik sözleşmesini güncelledikten sonra yaklaşık 2-3 gün devam eder. Bilgiler Facebook ile paylaşılacağı için tüm kullanıcılar bu konuda endişelenmeye devam ediyor. Pek çok kullanıcı durumdan habersiz durumu okumadan sözleşmeyi kabul ederken, diğer yandan birçok kullanıcı Facebook ile otomatik olarak veri paylaşacaklarını öğrendikten sonra durumu sosyal medyaya taşıdı.

*Whatsapp'tan ayarlar kısmına girin.

*Ayarlar kısmındaki hesap seçeneğine tıklayın.

*Hesap seçeneğinden "hesabımı sil" kısmına tıklayarak numaranızı girerek Whatsapp hesabınızı silip yeniden yüklemeniz gerekiyor.

Uygulamayı yeniden indirdiğinizde sözleşme birkaç gün içinde yeniden karşınıza çıkıyor fakat bunu "şimdi değil" kısmına tıklayarak 8 Şubat'a kadar ertelemeniz mümkün.

Fakat Whatsapp hesabınızı sildiğinizde gönderilen ve gelen fotoğraflar, yazışmalar ve depolanan veriler de silinecektir.


Whatsapp sözleşmesi kabul ettim mi nasıl anlaşılır, edilirse ne olur, detayları neler?

Sözleşmeyi kabul eden vatandaşlar Whatsapp uygulamasını kullanmaya devam edecek. 8 Şubat tarihinden itibaren erişemeyecekleri öğrenildi. Ancak pratikte sözleşme iptali gibi bir butonun henüz aktif olmadığını belirtmek isteriz.

Whatsapp sözleşmesini kabul edip etmediğimi nasıl anlarım?


Bu sözleşme, uygulamanın kullanıcıları için ekstra bir sayfa olarak gelir. Kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Bunun dışında sizin rızanız olmadan hiçbir şekilde kabul edilemez. İzniniz alınacağından anlaşılması kolaydır.