Teknoloji
Giriş Tarihi : 21-12-2018 02:38   Güncelleme : 21-12-2018 02:38

WhatsApp son güncelleme

En yaygın haberleşme programlarından birisi olan WhatsApp için son güncelleme nedir? WhatsApp hangi güncelleme ile kullanıcılarının karşısında. WhatsApp mavi tık nedir

WhatsApp son güncelleme
Whatsapp; bir haberleşme ve mesajlaşma aracı olarak kullanılan platformdur. Bu uygulamada mesajlaşma yapılabilir, sesli ve görüntülü konuşma yapılabilir, Mesajlaşma esnasında resim video, şarkı gönderimi yapılabilir. Aynı zamanda belge (Word, exel,pdf) gibi dosya aktarımı da sağlanmaktadır.

Kullanıcıları tarafından sevilerek kullanılan whatsapp’a merakla beklenen özelik geldi. Whatsapp’da birisine sosyal medya platformlarından gönderim yapılabilmektedir. Bu uygulamalar (youtube, twitter, instagram) gibi. Daha öncesinde bu platformlardan karşı tarafa video gönderimi yapıldığı zaman, whatsapp uygulamasından ayrılıp başka sayfaya yönlendiriyordu. Whatsapp’a gelen son güncelleme ile, sohbet ekranında gelen video kolaylıkla izlenebilir hale geldi. Bu özellik kullanıcların oldukça dikkatli çekti.
 
Whatsapp özellikleri
• Mavi tık
• Hikaye Paylaşımı
• Gri 2 Tik
• Tek Tik

Mavi Tik nedir ?
Mesajlaşma uygulaması olan bu platformda mavi tik özelliği bulunmaktadır. Whatsap’ta mavi tik simgesinin anlamı karşıdaki kişiye mesaj gönderildiği zaman 2 mavi tik olursa ; kişiye mesaj ulaşmış ve kişi mesajı görmüş demektir.

Hikaye Paylaşımı
Hemen hemen her sosyal uygulamada olan bu özellik whatsapta’da bulunmaktadır. Bu özellikle ile anlık hikaye paylaşımı yapılır. Alt kısımda bulunan göz simgesinden durumunuzu kimlerin gördüğünü görebilirsiniz.
 
Gri 2 Tik
Gri 2 Tik mesajın anlamı karşıdaki kişiye mesajın ulaştığı ve mesajı okumadığı  anlamına gelmektedir. Bir başka bakış açısıyla kişi gizlilik ayarlarından okundu bilgisini kapatmış olabilir. Bu durumda kişi mesajı okusa da okuyup okumadığını anlayamazsınız.

Tek tik
Whatsap’da tek tik mesaj atılan kişinin interneti ve ya telefonu  kapalı olabilir . Bu sebepten dolayı mesaj kişiye ulaşmamış demektir.