Advert
Teknoloji
Giriş Tarihi : 28-12-2018 05:26   Güncelleme : 28-12-2018 05:26

Whatsapp Mobil Telefona Nasıl Yüklenir

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, mobil telefona nasıl yüklenir? 1 telefonda en çok kat Whatsapp yüklenir? İşte cevabı

Whatsapp Mobil Telefona Nasıl Yüklenir
Son zamanların çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan whatsaapı kullanabilmek için mobil aygıtınıza yüklemeniz gerekmektedir. Yükleme işlemi yapmak için Android kullanıcıları için Google play apple kullanıcıları için Ios ulama yükleme kısmından indirme işlemi sağlanır.

Whatsapp’da neler yapılır?
Bir mesajlaşma uygulamasıdır. Tek bir kişi ile veya grupla sohbet edebilme imkanınız vardır. Bunların dışında whatsapp da sesli arama, görüntülü arama, yapılabilir.
• Ses kaydı atma
• Resim-video gönderme
• Belge gönderme (pdf, Word, exel, gibi  hemen hemen tüm dosyalar)
• Bağlantı linki gönderme-alma işlemi..

Görüntülü arama işlemi
Whatsapp görüntülü arama yapabilmek için , karşıdaki kişi telefon rehberinizde kayıtlı olması gerekmektedir. Görüntülü arama yapmak istediğiniz kişinin sohbet sayfasına gelerek yukarı bölümde bulunan  kamera kısmına tıklayarak kişinin aramayı cevaplamasını bekleyerek de gerçekleştirebilirsiniz. Görüntülü ve sesli arama yapabilmek için internet bağlantınızın açık olması gerekir. Aksi takdirde arama yapamazsınız.
Whatsapp'da bir başka önemli husus da ; belge gönderimi yaparken boyutuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü whatsapp  64 mb ‘den büyük dosyaları kabul etmemektedir.

Whatsapp da nasıl grup açılır?
Whatsapp'da 1 den fazla kişi ile aynı anda konuşabilirsiniz. Whatsapp'da grup açmak için, ana sayfa bölümünden yeni grup seçeneği tıklanır. Burada bir liste açılır. Gruba eklemek istediğiniz kişileri seçerek gruba ekleme işlemni kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA