Teknoloji
Giriş Tarihi : 30-04-2020 13:25   Güncelleme : 30-04-2020 13:25

WhatsApp kullanıcıları için kredi

Yok artık diyeceğiniz bir uygulama hayata geçiyor. En yaygın iletişim araçlarından birisi olan WhatsApp, kullanıcılarına kredi verecek

WhatsApp kullanıcıları için kredi

Teknoloji çağında artık herşey mümkün olmaya başladı. Eskiden bir kredi alabilmek için devlet memuru kefil istenirdi. İv veya araba ipotek gösterilirdi. Günümüzde artık üzerinize kayıtlı sim kart olması dahi yeterli hale gelirken iletişim araçlarının en önde gelenlerinden Facebook ve Whatsapp, yeni bir uygulamanın kapısını aralıyor.

WhatsApp firması, kullanıcılarına girişimlerini hızlandıran kredi vermesine imkan tanıyacak özelliği denemeye hazırlanıyor. Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması, bu sefer oldukça ilginç bir özellik ile gündemde.

2 yıl önce Hindistan’da mobil ödeme özelliğini test eden WhatsApp bu proje kapsamında ülkede yeni bir başvuru gerçekleştirdi. WhatsApp, kullanıcılarına kredi verebilmesine imkan tanıyan özelliği denemeye hazırlanıyor. WhastApp’ı bünyesinde bulunduran Facebook, bu özellik için Hindistan’daki yetkililere gerekli başvuruları yapmış durumda. Henüz fizibilite aşamasında olduğu belirtilen projenin hayata geçmesi durumunda ilk olarak Hindistan’da kullanıma sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ancak WhatsApp’ı mobil kredi verme özelliğinden kimlerin hangi koşullarda yararlanabileceğine dair resmi bir açıklama bulunmuyor. Aynı habere göre WhatsApp söz konusu projeye Nisan ayının ilk günlerinde başladı.