Teknoloji
Giriş Tarihi : 24-06-2020 14:36   Güncelleme : 24-06-2020 14:55

WhatsApp 2020 güncelleme

Facebook bünyesinde bulunan Whatsapp flatformunda köklü değişiklikler olacak. WhatsApp sohbet yeni bir güncelleme yapacak

WhatsApp 2020 güncelleme

Artık neredeyse tüm telefonlarda yerini alan WhatsApp ile ilgili yeni güncellemeler yolda. Sosyal medya devi Facebook, bünyesinde bulundurduğu Whatsapp sohbet kısmında büyük bir güncelleme ve yenilik yapacak.

Dijital dünyanı en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması konumunda olan WhatsApp bir kez daha platforma entegre etmeye hazırlandığı yeni özelliği ile gündemde. Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp yeni özelliği ile GIF yani animasyon formatında çıkartmalar destekleyecek. Geçtiğimiz yıl hayatımıza giren ve sadece resim formatında olan çıkartmalar GIF desteğine kavuşacak. Beta sürümüne ortaya çıkan özelliğin önümüzdeki günlerde hem iOS hem da Android sürümüne gelmesi bekleniyor. Özellikle corona virüs salgını sonrası pek çok iletişim odaklı uygulama gibi kullanım oranı artan WhatsApp'ın platforma entegre etmeye hazırlandığı tek özellik bu değil.

İşte yeni özellikler
Çoklu Cihaz: WhatsApp yeni dönemde çoklu cihaz desteği sunacak. Bu özelliğin aktif olmasıyla birlikte WhatsApp, iki farklı cihazdan aynı anda kullanılabilecek.  Uzun süredir en büyük rakibi Telegram'da yer alan özelliğin WhatsApp'a ne zaman entegre edileceğine dair bir açıklama ise bulunmuyor. Beta sürümünde yer alan bilgilere bakılırsa WhatsApp aynı Snapchat'te olduğu gibi yok olan mesajlar özelliğini önümüzdeki dönemde kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Süresi Dolan Mesajlar: Süresi dolan mesajlar olarak adlandırılan özellik kapsamında kullanıcılar gönderdikleri mesajların otomatik olarak silinmesi komutunu verebilecek. Kullanıcılar, bu uygulama neticesinde 1 gün, 1 hafta, 1 ay gibi opsiyonlar arasında bir seçim yapma imkanına sahip olacak.

Mesaj arama: Hem iOS hem de Android için geliştirilen yeni WhatsApp sürümünde ortaya çıkan bir başka özellik ise mesaj arama özelliğini geliştirecek. Yeni WhatsApp özelliği ile birlikte kullanıcılar, zaman aralığına göre mesaj arama işlemi yapabilecek.

Depolama: Yeni depolama özelliği ile birlikte kaydedilmiş medya dosyalarının telefonda toplam ne kadar yer kapladığını kontrol edebilecek.

Mesaj silme: WhatsApp'ın depolanan mesajları silme konusunda da bir geliştirme üzerinde çalıştığı biliniyor. henüz test geliştirme aşamasında olan bu özelliği detaylarının önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor