Teknoloji
Giriş Tarihi : 31-10-2019 10:59   Güncelleme : 31-10-2019 11:17

WeTransfer nedir ve nasıl kullanılır

Çok alan kaplayan dosyaları göndermenin en kolay yolu olan WeTransfer kullanıcılarına çok farklı bir deneyim yaşatıyor.

WeTransfer nedir ve nasıl kullanılır

Yüksek boyutlu dosyaları göndermek bir sorun haline gelmişken ortaya çıkan bir teknoloji, birçok iş kolunun ve öğrencilerin işini kolaylaştırdı. Herhangi bir kişiye ya da kuruma gönderilmesi istenen büyük alan kaplayan dosyaları hızlı ve zahmetsiz bir şekilde gönderen We Transfer, bulut tabanlı bir paylaşım sitesidir. Fotoğraf, gif, video, müzik, Microsoft Office belgeleri gibi dosyaları 2 GB'a kadar gönderme imkânı sunmaktadır. 

Popülerliği gün geçtikçe artan dosya paylaşım sitesi reklam, yayıncılık ve eğitim gibi sektörlerde kullanımı mevcut. 

WeTransfer Nasıl Kullanılır?

WeTransfer aracılığıyla 2 şekilde dosya gönderimi yapılmaktadır: 

Link olarak göndermek: WeTransfer sitesine girdikten sonra "Dosyalarınızı ekleyin" butonuna tıklayıp göndermek istediğimiz dosyaları seçerek "Aktar" butonuna tıklamak. Dosya aktarımı tamamlandıktan sonra verilen linki kopyalayıp sosyal medya veya e-posta üzerinden dilediğimiz kişilere gönderebiliriz.

E-Posta olarak göndermek: "Aktar" butonun yanında bulunan üç nokta ikonuna tıklayıp gönderme şeklini "e-posta" olarak işaretliyoruz. Dosyayı göndermek istediğimiz kişi ve ya firmanın e-posta adresini, kendi e-posta adresimizi ve mesajımızı (zorunlu değil) yazıp "Aktar" butonuna tıklıyoruz. Dosya aktarımı tamamlandıktan sonra otomatik olarak alıcı kısmına yazılan e-posta adresine mesaj olarak gönderilecektir.

Örnek: Diyelim ki dosya boyutu yüksek olan bir katalog tasarımı hazırladınız ve bunu matbaaya iletmeniz gerekiyor. E-posta servislerinin birçoğu dosya gönderim ve alım olarak kısıtlı olduğu için elinizdeki dosyayı iletmeniz mümkün olmayabilir. İşte böyle durumlarda dosyanızı WeTransfer sitesine yükleyip aldığınız linki dilediğiniz e-posta veya WhatsApp adresine göndererek işlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.