Gündem
Giriş Tarihi : 13-06-2020 19:42   Güncelleme : 13-06-2020 19:42

Virüsü düşmanı maske kullanımda

Erciyes Anadolu Holding CEOsu Alparslan Baki Ertekin, antiviral kumaş ile üretilen maskenin test edip onaylandığını ifade etti

Virüsü düşmanı maske kullanımda

Erciyes Anadolu Holding bünyesinde bulunan Boyteks tarafından tasarlanan, üretilen ve test edip onaylanan antiviral maskenin kullanımına başlandı. Holding çalışanları ve basın mensupları da maskeyi test edip kullanmaya başladı.

Dünyada ilk
Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin, antiviral kumaş kullanarak üretilen maske ile ilgili olarak "Bu kumaş antiviral kumaş, antibakteriyel değil. Dünyada bilinen iki tür virüs var, bunlardan bir tanesi zarflı bir tanesi zarfsız. Bu kumaş; zarflı, zarfsız bütün virüsleri öldürüyor. Covid, orta gruptaki bir virüs. Elimizdeki maske bırakın Covid’i üst gruptaki virüsleri bile öldürüyor. Bununla ilgili Almanya’da bir tane enstitüden rapor almıştık. O raporu Erciyes Üniversitesi’nde test ettirdik ve onaylattık. Bütün belgelerimiz elimizde ve dünyada ilk bu işi biz yaptık" dedi.

Taş yerinde ağır
Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin, holdingin İstzanbul'a taşınıp taşınmayacağı ile ilgili olarak da , "Boydak ailesi, holding merkezini İstanbul’a taşımayı planlamış, hazırlıklarını da yapmış. Ama TMSF Başkanı sayın Muhittin Gülal'ın da kesin talimatı var. Taş yerinde ağırdır. Holding, Kayseri’de kalıyor" açıklaması yaptı.