Sağlık
Giriş Tarihi : 11-06-2020 13:14   Güncelleme : 11-06-2020 13:14

Virüste ikinci dalga gelecek mi

Son zamanlarda normalleşme sürecinin de etkisiyle pek çok vatandaş kurallara riayet etmemeye ve virüsü hafife almaya başladı. Durumun ciddiyetine değinen Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ise konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Virüste ikinci dalga gelecek mi

Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında pek çok vatandaş karantina sürecinde kurallara uyması sonucu bilançonun gidişatı da değişmiş oldu. Ancak son zamanlarda tedbirlere dikkat edilmediği ve ikinci dalganın gelebileceği vurgulandı.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, sosyal medyadan yaptığı açıklamada; ülke olarak çok büyük başarılar elde edilmesine rağmen özellikle son günlerde tedbirlerden uzaklaşmanın virüs tehdidini yeniden gündeme getirdiğini ifade ederek; "Salgın tamamen ortadan kalkana kadar, açıklanan tedbirlere bağlı kalmak mecburiyetinde olduğumuzu unutmayalım" dedi.

Benli açıklamasında; "Covid-19'la mücadele noktasında ülke olarak çok büyük başarılar elde etmemize rağmen özellikle son günlerde tedbirlerden uzaklaşıyor olmamız virüs tehdidini yeniden gündeme getirmiştir. Unutulmamalıdır ki; yeni normal dönemde Bakanlığımızın önemle altını çizdiği kurallar çerçevesinde hareket edilmesi bu süreci hep birlikte hasarsız atlatmamıza yardımcı olacaktır. Salgın tamamen ortadan kalkana kadar, açıklanan tedbirlere bağlı kalmak mecburiyetinde olduğumuzu unutmayalım. Pandemi tehdidi geçene kadar, kendimizin ve yakınlarımızın sağlığı için maske-mesafe-temizlik kurallarını yeni süreçte hayatımızın merkezine koyarak yaşamaya alışmalıyız" ifadelerine yer verdi.