Gündem
Giriş Tarihi : 02-09-2020 12:11   Güncelleme : 02-09-2020 14:13

Virüsle mücadele devam ediyor

Yeni tip Korona virüsle mücadele tedbirleri kapsamında Talas Belediyesi temizlik, hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyor.

Virüsle mücadele devam ediyor

Tüm dünyada binlerce insanın yaşamını yitirmesine neden olan Korona virüse karşı mücadele kapsamında Talas Belediyesi temizlik, hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Talas Belediyesi halk sağlığı için bütün imkanlarını seferber ederek, salgına karşı önlemlerini sürekli artırarak, ilçe genelinde hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarını durmaksızın sürdürüyor. Askeri birliklerden kamu kurumları ve muhtarlıklara, eczanelerden camilere, PTT ve banka şubelerinden çocuk oyun alanlarına kadar birçok ortak kullanım alanında periyodik olarak hijyen ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriliyor. Karantinaya alınan binalarda giriş, asansör, merdivenler ve daire önünde temizlik, dezenfeksiyon ve hijyen uygulaması yapılıyor. Covid-19 karşı 4 ekiple mücadele verdiklerini belirten Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Bizler belediyeler olarak hemşerilerimizin sağlığı için tüm tedbirleri aldık ve almaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan da maske, mesafe ve temizlik kuralına uymalarını istiyoruz” diyerek çağrıda bulundu. 

6 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için de okullar titizlikle dezenfekte ediliyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında sınıflardan koridorlara, kapı ve pencere kollarından merdiven korkuluklarına, aydınlatma anahtarlarından tuvalet ve lavabolara kadar her nokta temizlenerek virüslerden arındırılıyor.