Gündem
Giriş Tarihi : 19-08-2020 17:02   Güncelleme : 19-08-2020 17:08

Villa ihalesinde flaş gelişme

Kayseri son dakika haber. Kayseri Villa ihalesi iptal edildi mi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 221 villa parsel ihalesi ile ilgili açıklama yaptı

Villa ihalesinde flaş gelişme

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, mülkiyeti belediyeye ait olan Reşadiye Mahallesi'nde yapılması için ihale edilen 221 adet villa parseli ile ilgili flaş bir karara imza attı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yazılı bir açıklama yaparak ihalenin iptal edilip edilmeyeceğine yönelik kamuoyuna bilgiler verdi.

İade yapılacak
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada "Mülkiyeti Belediyemize ait Reşadiye Mahallesi’nde bulunan 221 adet düşük yoğunluklu konut alanı olarak planlı taşınmaz, 2019 yılında Büyükşehir Belediyesi’nin Aralık Ayı Meclis Toplantısı’nda alınan karar gereğince 10 Mart 2020 tarihinde 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre ihale edilmiştir. İhale süreci ve devamında yapılan işlemlerin tamamı mevzuata uygundur. İhale sürecinde olduğu gibi ihaleden sonra yaşanan süreçte de belediyenin ilgili karar organı ve birimleri Mevzuatı dikkate alarak işlemleri yürütmüştür. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, şehrin tamamına hizmette bulunurken Mevzuatları birinci önceliği olarak görmekle birlikte kamuoyunda oluşan her türlü olumlu ya da olumsuz bakış açılarını da dikkate değer görmektedir. Bu kapsamda söz konusu ihale ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç, ivedilikle yetkisini kullanarak Teftiş Kurulu Başkanlığı’nı ihale dosyasını incelemek üzere göreve davet etmiştir. Ayrıca söz konusu ihalenin ikinci aşamasında ismi yer alan tüm personellerle ilgili, encümen kararı doğrultusunda satın aldıkları arsaların iade edilmesi konusunda talimat vermiştir. Aksi takdirde yetki alanımızda her türlü uygulamayı yapmaktan çekinmeyeceğimiz bilinmelidir" denildi.

Şaibeye yer yok!
Belediyeden yapılan açıklamada "Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın yapacağı inceleme doğrultusunda Kamu vicdanını rahatlatacak şekilde gerekirse daha keskin adımlar tarafımızdan atılacaktır. AK Parti’den seçilip hizmet veren Kayseri Büyükşehir Belediyemizin ve Başkanımız sayın Memduh Büyükkılıç’ın ismi geçmişten günümüze kadar hiçbir şaibeli uygulama ile ilişkilendirilmemiştir ve ilişkilendirilemez. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın samimiyeti, dürüstlüğü ve tecrübesi bu konunun gerektiği gibi sonuçlandırılacağının teminatıdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" cümleleri paylaşıldı.