Eğitim
Giriş Tarihi : 29-04-2020 11:15   Güncelleme : 29-04-2020 11:22

Veliler ve öğrenciler dikkat. Bakan Selçuk açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Uzaktan Eğitim Sistemi ile ilgili açıklama yaptı. Sınıfta Kalma olacak mı. LGS ertelenecek mi

Veliler ve öğrenciler dikkat. Bakan Selçuk açıkladı

Milyonlarca veliyi, öğretmen ve öğrenciyi yakından ilgilendiren çok önemli bir gelişme yaşandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Uzaktan Eğitim Sistemi ve sınıf geçme ile ilgili açıklama yaptı.

UES uzadı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Uzaktan Eğitim Sistemi takvimine ilişkin sürenin 31 Mayıs'a kadar uzatıldığını duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, corona virüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitim süresinin 31 Mayıs'a kadar uzatıldığını duyurdu. Ziya Selçuk, "Yapılan mücadele çerçevesinde alınan kararları sizinle paylaşıyoruz. Salgının başladığı tarihten itibaren hızlı bir şekilde uzaktan eğitime geçmenin faydalarını da yaşıyoruz. Koronavirüs Bilim Kurulu'nun verdiği tavsiyeler ve bizim de aldığımız karar doğrultusunda; 31 Mayıs'a kadar uzaktan eğitime devam etme kararı aldık. 16 Mart 2020 itibariyle ara verdiğimiz okullar ile uzaktan eğitim planımızı da hemen ardından plana koyduk. Bizim en temel amacımız öğrencilerin derslerinde soğumaması okuldan kopmaması. Sınavlara hazırlanan öğrenciler de bizim en hassas konumuz" dedi.

LGS..
Bakan Selçuk LGS konusunun hafta başında kabine ile görüşüleceğini de söyledi.  Bakan Selçuk "LGS tarihi ile ilgili hafta başında kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak" cümlesi kurdu.

Sınıf geçme..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Sınıf geçme ile ilgili öğrencilerimiz 1.dönemden sorumlu olacak. Ve öğrencilerin ortalaması kaç olursa olsun bir üst döneme geçecekler" açıklaması yaptı.