Gündem
Giriş Tarihi : 15-06-2020 14:26   Güncelleme : 15-06-2020 14:26

Vekil Elitaş Tahir Nursaçan’a fena yüklendi

AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

Vekil Elitaş Tahir Nursaçan’a fena yüklendi

AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Kayseri’de yayın yapan yerel bir televizyonda yaptığı açıklamalarında, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“Haysiyetsizlik”
Kayseri OSB Bölge Müdürlüğü’nde çalışan 2’si kadın 6 kişinin iş akitlerini FETÖ suçlaması ile feshedip maddi ve manevi haklarının verilmediğini iddia eden AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, “Ben halkın avukatıyım. Nerede bir haksızlık iddiası varsa üzerine gitmek benim görevimdir. Birileri ahlaksızca, terbiyesizce, haysiyetsizce birilerinden kurtulmak için vatan haini iftirasını atıyorsa haysiyetsizdir. Yanında çalışan kişiyi Fetöcü diye atıp, hain ilan ettirmek kadar aşağılık bir şey olabilir mi. Geçmiş dönemden kaldığı için, 15-20 yıllık çalışanın tazminatına göz dikerek böylesi bir tavır içerisine girilir mi. Bu haksızlığa dur demek benim görevim. Ben onun, bunun avukatı değilim. Ben, milletin avukatıyım. 6 kişinin haksızlığa uğradığını gördüm. 2’si kadın 6 kişiye zorla imza attırmışlar. Allah’tan korkar adam ya. Sanayi Bakanlığı’na, CİMER’e şikâyette bulunmuşlar. Bu adamların sonuna kadar hakkını aramak benim görevim” dedi.

“Korku var”
AK parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Organize Sanayi Bölge müdürlüğü hakkındaki yolsuzluk iddiaları ile ilgili olarak “Bir yolsuzluk iddiası varsa, üzerine giderim. Müfettişler inceleme yapıyor. Yolsuzluk var mı yok mu, müfettişler ve yargı ortaya çıkaracak. İddialar büyük. Ama karşılığı var mı yok mu, müfettişler ve yargı karar verecek. Denetimden kimse korkmasın kardeşim. Biz de denetleniyoruz. Herkes denetleniyor. OSB’de de şikâyet üzerine denetleme var. Müfettişleri tanımam, bilmem konuşmam. Adamlar adil bir şekilde işlerini yapsın. Eğer benim dahlim olsa. Kusura bakmayın öyle bir rapor yazılmaz. Korku var. Korkan bir adam, müfettiş lafı çıkarır. Kontrolden neden korkuluyor anlamıyorum. Benim kişisel bir sorunum yok. Haksızlık karşısında susmamı kimse istemesin” cümlesi kurdu.

Bu nasıl iş!
Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan vakıf ile ilgili olarak da açıklamalar yapan Elitaş, “Sen, kendini ve aileni ölene kadar kurduğun bir vakfın üyesi yapamazsın. Organize Sanayi Bölgesi’nde bir vakıf kurmuşlar. Bu vakfın kurucuları 8 kişi. Bir veya iki tanesi sürekli, geriye kalan 3-4 tanesi değişiyor. Yönetim kurulundan değişerek geliyor. Sen kimsin ki, devamlısın orada. Organize Sanayinin parası ile vakıf kuruyor. Şahıslar vakıf kuruyor. OSB’nin parasıyla. Vakfı kuran, kendini asli unsur olarak gösterip, kendisi ölünce bu vakıf, çocuklarına miras kalmasına yönelik madde koymuşlar. Böyle bir durum olabilir mi. Organize Sanayinin parasıyla, imkânlarıyla, kaynağı ne kadar olduğu bilinmeyen, ne kadar gideceği anlaşılmayan bir vakıf kuruyorsun. Kim için kuruyorsun. 1000 kişilik OSB için. Peki, bu 1000 kişinin söz hakkı veya oy hakkı var mı, hayır. Bu şeytanın aklına gelmez. Senin danışmanın şeytan mı yoksa! Nasıl aklına geliyor. Hiçbir rahmani kitapta yazmaz. Bizim bilmediğimiz şeytani kitaplar var, bunların elinde mi acaba. Şimdi düzelttik diyorlar. Düzelttiler mi, düzeltmediler mi bilmiyorum” açıklamalarında bulundu.