Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 05-02-2020 19:45   Güncelleme : 05-02-2020 19:58

Van Bahçesaray çığ felaketinde son durum

Van Bahçesaray çığ felaketi can kaybı arttı. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez açıklama yaptı. Van Bahçesaray hayatını kaybedenlerin kimlikleri belli oldu mu. İşte ayrıntılar

Van Bahçesaray çığ felaketinde son durum

Bir minibüs ve iş makinesinin üzerine çığ düşmesi sonucu 5 kişinin öldüğü açıklanmıştı. Dün yaşanan olayın üzerinden zaman geçtikçe can kayıpları artmaya devam etti. Yaşanan çığ felaketi sırasında 2 kişinin kaybolmasının ardından arama çalışmaları yapıldı. Arama çalışmaları sürerken yaşanan ikinci çığ felaketinde ise 50 kişilik ekibin kar altında olduğu belirtildi. Daha sonra yapılan açıklamaya göre ölü sayısının 33'e çıktığı belirtildi.

Meydana gelen olayda 8 jandarma, 3 güvenlik korucusu, 3 itfaiye eri ve 9 sivil yaşamını yitirdiği açıklandı. Yaşanan olay Van-Bahçesaray kara yolunun 33. Kilometresinde meydana geldi. Çığ felaketinin yaşandığı Karabet Tüneline 4 kilometre mesafesi olan bölgede AFAD, UMKE, 112 Acil Servis, jandarma, itfaiye, karayolları ve büyükşehir belediyesi ekipleri, kaybolduğu düşünülen 2 kişiyi arama çalışmaları gerçekleştirmişti.

Çığ felaketi hakkında Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez açıklamalarda bulundu. Bilmez açıklamasında, "Çığ altındakileri arayan AFAD, UMKE ve diğer ekiplerin üzerine de çığ düştü. Kurtarma çalışması başlatıldı." sözlerine yer verdi.                    

Olayın yaşandığı bölgeye 15 ambulans ve başka ekiplerin gönderildiğini söyleyen Bilmez, "Çığ tehlikesi devam ediyor. Vatandaşların ekiplerin uyarılarına dikkat etmelerini istiyoruz." şeklinde konuştu. Çığ felaketinin yaşandığı bölgede yoğun kar ve tipinin etkisini sürdüğü kaydedildi. 
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA