Gündem
Giriş Tarihi : 18-08-2020 12:59   Güncelleme : 18-08-2020 15:00

Vali Günaydın’dan esnaflara Covid-19 uyarısı

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, kontrollü sosyal hayat döneminde esnaflara maske, mesafe ve temizlik konuları ile ilgili hatırlatmalarda bulundu.

Vali Günaydın’dan esnaflara Covid-19 uyarısı

Yeni tip Covid-19 salgını salgını ile mücadelede hastalık etkisi sürerken, her geçen gün kuralların önemi ve gerekliliği de ciddiyetini arttırıyor. Vaka sayılarının artışı vatandaşı korkuturken kurallara riayetin pandemiyle savaşın en büyük silahı olduğu kanıtlanmış durumda.

Maske-Mesafe-Temizlik
Vali Günaydın, esnaflara yayımlamış olduğu mesajda şunları ifade etti:
“Çok kıymetli esnaf kardeşlerim, Ülkemizi ve bütün dünyayı etkileyen korona virüs ile mücadelede hepimizin gayret göstermesi, kurallara uyması ve ortak hareket etmesi büyük önem taşımaktadır. Gerek vatandaşlarımızla bir araya geldiğimiz alışverişlerimizde gerekse eş, dost, akraba ilişkilerimizde çok dikkatli olmamız, Maske-Mesafe-Temizlik konusunda hassasiyetimizi, kararlılığımızı ortaya koymamız hepimizin ortak sorumluluğudur.”

Vali Günaydın son olarak, “Bugüne kadar bu mücadelede vermiş olduğunuz destek ve katkı için teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı işler temenni ediyorum” dedi.