Gündem
Giriş Tarihi : 22-08-2020 14:19   Güncelleme : 22-08-2020 15:11

Vali Günaydın muhtarlara seslendi

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın muhtarlara seslenerek, mahalle sakinlerini Covid-19 tedbirleri kapsamında uyarmalarını istedi.

Vali Günaydın muhtarlara seslendi

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, mahalle muhtarlarına seslenerek, “Mahalle sakinlerinizi maske, mesafe ve hijyen konusunda bilgilendirin” dedi.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada mahalle muhtarlarına seslenen Kayseri Valisi Şehmus Günaydın Korona virüs tedbirleri kapsamında mahalle sakinlerinin uyarılmasını istedi. Mahalle sakinlerinin bilinçlenmesi gerektiğini belirten ve muhtarların korona virüs sürecinde önemli katkılar sunduğunu kaydeden Vali Günaydın, "Muhtarlarımız olarak vatandaşlarımıza en yakın temas noktasında bulunuyorsunuz. Bu nedenle olaylara çok kısa sürede vakıf olup, sorunların çözümü için ilgili kurumları bilgilendirerek önemli çalışmalar yapıyorsunuz. Bunun için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz koronavirüs sürecinde de önemli katkılar sunuyorsunuz. Mahallenizde bulunan vatandaşlarımızı, esnaflarımızı, maske-mesafe-temizlik konusunda bilgilendirmeniz, düğün sahiplerine düğünler için belirlenen kuralları hatırlatmanız, eş dost, akraba ziyaretlerine ara verilmesini, zaruri hallerde ziyaretlerin kısa tutulması için çalışmalarda bulunmanız çok büyük arz etmektedir. Çalışmalarınız ve katkılarınız için teşekkür ediyorum. Hep birlikte çalışacağız, hep birlikte başaracağız” diye konuştu.