Gündem
Giriş Tarihi : 08-08-2020 10:51   Güncelleme : 08-08-2020 11:41

Vali Günaydın düğün işletmecileri ile toplantı yaptı

Düğün ve nişan törenleri ile ilgili 81 ile İç İşleri Bakanlığından gelen genelge sonrası Kayseri Valisi Şehmus Günaydın düğün salonu işletmecileri ile bir araya geldi.

Vali Günaydın düğün işletmecileri ile toplantı yaptı

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın yeni normalleşme sürecinde Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında tedbirlerle ilgili görüşmek üzere düğün salonu işletmecileri ile bir araya geldi.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Salonunda düzenlen toplantıya Vali Günaydın, ilçe kaymakamları, İl Sağlık Müdürü, İl Emniyet Müdür vekili, Talas, Kocasinan ve Melikgazi ilçe sağlık müdürleri ile düğün salonu işletmecileri katıldı. Son dönemde artan Covid-19 vakaları ile ilgili konuşan Vali Günaydın, “Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde ve İçişleri Bakanlığımız genelgelerinde belirlenen kurallara işletme sahipleri mutlaka uymalı. İşletme sahipleri tarafından düğün salonuna misafirlerin girişi sırasında ateşleri ölçülmeli ve maske kullanımına dikkat edilmeli. Nikâhlar ve düğünler, bulaşma riskini azaltmak amacıyla mümkün oldukça açık havada yapılmalı ve süre mümkün olduğu kadar kısa tutulmalıdır” dedi.

81 ile gelen genelge sonrası düğün salonu oturma düzeni konusuna da değinen Vali Günaydın, “Düğün salonlarında oturma düzenlerini mutlaka kurallara uygun yapalım. Özellikle ağustos ve eylül ayları çok önemli. Kurallara dikkat edersek bu süreçte düğün salonları için ilave tedbirler gündeme gelmez. Kayseri’mizde her alanda çok ciddi denetimler yapıyoruz, eğer kurallara uyarsak kısa sürede sonuç alırız” ifadelerini kullandı.