Medya
Giriş Tarihi : 15-02-2021 19:38   Güncelleme : 15-02-2021 19:38

Uyanış Selçuklu Hasan Sabbah’ın manevi oğlu kimdir? Faysal İsmail Ege Şaşmaz oynadığı diziler nelerdir? Uyanış Hasan tarihte ne zaman ölecek?

Uyanış Selçuklu Hasan Sabbah’ın manevi oğlu kimdir? Faysal İsmail Ege Şaşmaz oynadığı diziler nelerdir? Uyanış Hasan tarihte ne zaman ölecek?

Kayseritempo.org - Uyanış Selçuklu Hasan Sabbah’ın manevi oğlu kimdir? Faysal İsmail Ege Şaşmaz oynadığı diziler nelerdir? Uyanış Hasan tarihte ne zaman ölecek? Yayınlanan günden beri reytingleri alt üst eden Uyanış Selçuklu, konusu ve karakterleriyle konuşulmaya devam ediyor. Tarihin önemli şahsiyetleri anlatan dizinin başrollerinde Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygun,Ekin Koç Leyla lydia Tuğutlu İlker Kızmaz, Mehmet Özgür Cemal Toktaş Osman sonant Sevda erginci Murat garipağaoğlu, Bülent Alkış, Çiğdem Selışık, Ali Gözüşirin,Leyla Feray, Serdar Kılınç, Volkan Keskin Mehmet Bozdoğan Ertuğrul postoğlu Nik Xhelilaj, janbi Ceylan,Şifanur Gül, Pınar töre,Emre Erçil,Muhammed  Emre Kaya, Egemen Yavuz, Beyzanur mete yer almaktadır.

TRT 1in sevilen dizisi Uyanış Selçuklu tarihin önemli kişilerini anlatmaya devam ediyor. Akli film imzalı dizi seyircisinden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sevilen dizinin karakterleri de çok konuşuldu. Bu karakterler arasında yerini alacak olan Hasan Sabbah’ın oğlunu canlandıracak İsmail Ege Şaşmaz canlandıracak.

İsmail Ege Şaşmaz Kimdir?


İlk oyunculuk deneyimini, Manisa Belediyesi Liselerarası tiyatro yarışmasında acil servis isimli oyun ile başladı. Polinas Anadolu ve endüstri meslek lisesi mezun olmuştur. Oyunculuk kariyerine güneşi beklerken adlı dizide Barış karakterini canlandırarak başladı.


Diziden sonra ara dönemde bazı markaların reklam filmlerinde rol aldı.2015 yılında serçe sarayı isimli proje ile kamera karşısına geçti. Yine 2015 yılında günebakan dizisinde Rüzgar karakterini canlandırdı. 2016 yılında Fox TV de yer alan aşk yalanı sever dizisinde yer aldı.