Medya
Giriş Tarihi : 15-02-2021 19:34   Güncelleme : 15-02-2021 19:34

Uyanış Büyük Selçuklu İzakyos kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu İzakyos gerçek adı ne, kaç yaşında? İzakyos’a kim hayat veriyor?

Uyanış Büyük Selçuklu İzakyos kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu İzakyos gerçek adı ne, kaç yaşında? İzakyos’a kim hayat veriyor?

Kayseritempo.org - Uyanış Büyük Selçuklu İzakyos kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu İzakyos gerçek adı ne, kaç yaşında? İzakyos’a kim hayat veriyor? Yayınlandığı günden beri reytingleri altüst eden Uyanış Büyük Selçuklu, konusu ve karakterleriyle konuşulmaya devam ediyor. Tarihin önemli şahsiyetleri anlatan dizinin başrollerinde Buğra Gülsoy, Gürkan Uygun, Hatice Şendil ve Sevda Erginci gibi isimler yer alıyor. Bu başrol oyuncularının yanı sıra dizinin yan karakterleri arasında yerini alan İzakyos’un gerçekte kim olduğu merak edilirken araştırılıyor.


TRT1’in sevilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu, tarihin önemli şahsiyetlerini anlatmaya devam ediyor. 20. bölüm büyük heyecanla biterken yayınlanan fragmanla gündemden düşmedi. Fragmanın yanı sıra karakterleriyle de konuşulmaya devam ederken en çok araştırılan diziler arasına yerini aldı.


Büyük Selçuklu İzakyos kimdir?

Dizi de ölümün pençesinden kurtulup sıhhatine kavuşacak olan Melikşah, derhal Kuvel Kalesi fethi için yeni silahlarla ordusunu teçhizatlandırmak istedi. Bu yönde başlatılan hazırlıklara batıni ve haçlı ittifakı sekte vurmak için harekete girişti. Melikşah’ın Kuvel’e fetih için geleceğini bilen İzakyos, bölgede güçlenmek için elinden geleni yaptı. Fakat  zafer sonrası Kuvel Kalesi’ne giren Melihşah İzakyos’u diz çöktürdü.


Uyanış Büyük Selçuklu İzakyos’a kim hayat veriyor?

 

Oyunculuk hayatına Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile dahil olan yeni oyuncunun adı henüz duyurulmadı. İlk defa oyunculuk deneyimi yaşanan İzakyos hakkında şuan için bir bilgi olmasa da karakterinin ilerleyişi ile bilgilerinde gelmesi bekleniyor.