Medya
Giriş Tarihi : 26-01-2021 01:01   Güncelleme : 26-01-2021 01:01

Uyanış Büyük Selçuklu 19. Bölüm Fragmanı İzle Youtube TRT 1 Yeni Ön İzleme Melikşah ölüm nedeni, tarihi? Uyanış 18. Bölüm Son Bölüm Full İzle!

Uyanış Büyük Selçuklu 19. Bölüm Fragmanı İzle Youtube TRT 1 Yeni Ön İzleme Melikşah ölüm nedeni, tarihi? Uyanış 18. Bölüm Son Bölüm Full İzle!

Kayseritempo.org - Uyanış Büyük Selçuklu 19. Bölüm Fragmanı İzle Youtube TRT 1 Yeni Ön İzleme Melikşah ölüm nedeni, tarihi? Uyanış 18. Bölüm Son Bölüm Full İzle! Melikşah'ın teşviki ile saldırıya uğrayan Başulu'ya kısa sürede toparlanmak için giden Zübeyde, büyük bir sürpriz yaşadı. Çünkü Sencer'in annesi olarak gittiği Başulu, yıllar önce saraydan sürgün edilen Kıpçaklar'ın kızı Başulu'dan başkası değildi. Başulu'yu ilk gördüğü andan itibaren tanıyacak ve sırrını öğrenecek olan Zübeyde'nin tavrı ne olacak? Paydaşı olduğu bu tehlikeli sırrı Melikşah'a açıklayacak mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 19. Bölüm Yeni Bölüm Fragmanı Yayınlandı mı? Trt 1'in sevilen dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu 18. bölümü ile ekrana geldi. Uyanış: Büyük Selçuklu, heyecanlı bir bölümle izleyiciyi ekrana getiriyor.

Öte yandan Zübeyde'nin saraya gelişiyle saraydaki denge Terken karşısında değişti. Terken'i içinde bulunduğu bu zor durumdan kurtaracak güzel haber ne olacak? Başulu'yu ağır yaralayan, Korkut Bey'i şehit eden ve birçok masum insanın kanına düşen Markus, Sencer'in intikamından nasıl kurtulacak? Öte yandan Hasan Sabbah, kendisini kovalayan Melikşah ve Nizamülmülk'ün gazabından kaçmak için uçurumdan ölüme atladı.

Uyanış Büyük Selçuklu 19. Bölüm Fragmanı İzle

Anadolu'nun kapılarını Türklere açan Selçuklu hükümdarı Sultan Alparslan'ın ölümünden sonra tahta geçen Melikşah, aynı gün doğum yaparken Kıpçak kızı Başulu'yu kaybetti. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı nedeniyle yeni doğan bebeğin, devletin geleceğini tehlikeye atacağı için Nizamülmülk'e emanet edilmesi gerekir. Doğduğu günden itibaren kaderinin devletle yazıldığı ve tek amacının ölümüne kadar devlete hizmet etmek olduğu sloganıyla büyüyen Sencer, yıllar süren eğitimiyle idealist bir kahraman oldu ve bu kahramanlıklar ona şöyle dedi: Sultan Melikşah. Nizamülmülk'ün en güvendiği adamlarından biri olan Sencer, devleti için tüm zor görevleri üstlenmeye hazır.

Uyanış Selçuklu Melikşah Öldü mü?

Büyük Selçukluların muktedir veziri Nizâmülmülk, 14 Ekim 1092'de Nihâvend yakınlarında dilenci kılığında yanına sokulan bir İsmâilî fedâisi tarafından hançerlenerek öldürüldü.