Gündem
Giriş Tarihi : 04-09-2020 12:39   Güncelleme : 04-09-2020 15:59

Uyanıklık mı yoksa intihar mı

Kayseri aklı bu olsa gerek. Karantinada bulunan ve ücretleri hesaplarına yatan bazı işçilerin, başka iş yerlerinde kaçak çalıştığı tespit edildi

Uyanıklık mı yoksa intihar mı

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, karantina s ürecinde bulunan bazı işçiler ile ilgili son derece çarpıcı ve şaşırtıcı bir uygulamayla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

15 günlük süreç..
Koronavirüs tedbirlerine uyulması için hergün vatandaşları uyandıklarını, karantina sürecinde olan kişilerin kurallara harfiyen riayet etmeleri gerektiğini, kurallara riayet edilmezse tehlikenin daha da büyüyeceğinin altını çizen Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, “Maske, mesafe, temizlik ile ilgili gerek bizlerin gerekse de uzmanların her gün çok önemli açıklamaları var ama bütün bu açıklamalara rağmen, sahada biz hala maske mesafe konusunda ciddi eksiklerimiz olduğunu görüyoruz. Kayseri olarak riskli vilayetler arasındayız. Vaka sayımızda artış var ve bunun önüne geçebilmek hepimizin görevi. Bu da çok zor olmasa gerek. Sıcak olabilir, bunaltıcı olabilir ama toplum sağlığı hepimizin sağlığından daha önemli. Gerekmedikçe kalabalık alanlara gitmeyelim, dışarı çıkmayalım. 15 gün sonra hep beraber göreceğiz ki Kayserimiz de çok önemli sonuçlar alacağız ve paylaşacağız" dedi.

Uyanıklık mı?
Karantinaya alınan işçilerin ücretlerinin ödenmesine rağmen, başka fabrikalarda çalıştıklarını tespit ettiklerini söyleyen Vali Şehmus Günaydın, "Maalesef temaslı olarak bir iş yerinde tespit ettiğimiz kişinin, 14 gün evinde karantinada kalması gerekiyor. Bazıları da diyor ki ekmeğimi nasıl kazanacağım? Bu vatandaşlar 14 gün evde kaldıkları zaman ücretleri ödeniyor ama ona rağmen temaslı olduğu halde gidip başka yerde çalışanlar oldu. Biz de bunu gündeme taşıdık ve bu konuda da tedbirlerimizi aldık. Özellikle izolasyonda olan evlerin tamamına en az 2 günde bir ziyarette bulunuyoruz. Herkes kendine göre bir tedbir oluşturdu ve bu minimum seviyeye indi" açıklamasında bulundu.