Kayserispor
Giriş Tarihi : 11-12-2019 20:08

Umut Bulut ve Şamil için son çağrı

İstikbal Mobilya Kayserispor kaptanları Umut Bulut ile Şamil Çinaz için son çağrı yapıldı. Kayserispor başkanı Berna Gözbaşı, iki futbolcunun da antrenmana çıkmasını istedi.

Umut Bulut ve Şamil için son çağrı

14 haftada 2 galibiyet 4 beraberliği bulunan ve topladığı 10 puan ile 17.sırada bulunan İstikbal Mobilya Kayserispor'da takım kaptanları Umut Bulut ile Şamil Çinaz'ın durumu belirsizliğini koruyor. Rizespor maçı öncesinde antrenmanlara çıkmayan ve maç kadorsuna alınmayan kaptan Umut Bulut ile Şamil Çinaz, Gaziantep FK maçı öncesinde de idmana çıkmadı.

Son çağrı
Gündüz saatlerinde kulüp başkanı Berna Gözbaşı ile görüşen ve görüşme sonrasında idmana çıkacaklarını ifade eden iki futbolcu, yine idmana çıkmadı. Bunun üzerine Başkan Berna Gözbaşı bir açıklamada bulunarak iki futbolcuya son çağrısını yaptı. Başkan Gözbaşı, "Umut Bulut ile Şamil’in durumunun maalesef yanlış algılandığını düşünüyorum. Biz Umut ve Şamil’i kadro dışı bırakmadık, böyle bir karar almadık. Umut ve Şamil geçen hafta antrenmanlara katılmadı. Biz yine anlayış gösterdik. Fakat sürekli bir görüşme isteği. Bugün son bir görüşme yaptık. Kapıdan çıktıklarında antrenman sahasına gittiklerini söylediler ve yine gitmediler" dedi.

"Kapris Çekemem"
Başkan Gözbaşı, "Ben biraz Avrupa tarzıyım. Az konuşup çok iş yapmayı tercih ederim. Bugün aynı şeyi onlara da söyledim. Sürekli konuşmak zorunda değiliz. Futbolcu antrenmanını yapar, maçına çıkar, biz de yöneticiliğin görevlerini yerine getiririz. Yarını bekleyeceğim, ama yarın da antrenmana çıkmazlarsa sanırım artık bir karar vermek zorundayız. Bize şu anda yüreğiyle oynayacak, formanın hakkını verecek oyuncular lazım. Böyle riskli bir ortamda sürekli konuşup kapris çekecek bir durumumuz yok" dedi.