Uğurevler modern okula kavuşacak

c4ddc-ugurevler-modern-okula-kavusacak.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocasinan ilçesi Uğurevler Mahallesi’nde yürütülen Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında bölgeye kazandırılacak 24 derslikli ilkokul ve 4 derslikli Anaokulu’nun temelini attı.

Kocasinan ilçesindeki Uğurevler Mahallesi’nde yürütülen Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında bölgeye kazandırılacak olan 24 derslikli ilkokul ve 4 derslikli Anaokulu’nun temeli atıldı. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümle birlikte her mahallenin daha çağdaş normlarda yaşam alanına kavuşabilmesi için çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Uğurevler Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm alanında incelemelerde bulunan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, bölgeye kazandırılacak olan modern okulun temelini attı. Kentsel dönüşümle bölgenin ihtiyacı olan yol, park, yeşil alan, okul gibi sosyal donatıların yapılacağını ve Kayseri’ye yakışır yeni çehresi ile Uğurevler’ in çok daha güzel olacağını vurgulayan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, “Uğurevler Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm alanı içerisinde bulunan okulun temelini atıyoruz. Hayırlı olmasını ve kazasız, belasız sağlıkla inşaatın tamamlanmasını diliyorum. Bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun bir şekilde kentsel dönüşüm çalışmalarını yürütüyoruz. Özellikle sosyal donatılar, okul, çevre düzenlemesi gibi çalışmaları hazırlayıp, hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Temelini attığımız okulun inşaatı önümüzdeki yıl tamamlayarak, yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getireceğiz. 24 derslikli olan bu okulumuzun içerisinde aynı zamanda 4 derslikli anaokulu bulunacak. Hem anaokulu hem ilkokuluyla birlikte bölgenin ihtiyacı olan okul ihtiyacını karşılamış olacağız” ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşüm ile birlikte her mahallenin daha çağdaş normlarda yaşam alanına kavuşabilmesi için çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Yaklaşık 3 yıldır Uğurevler Mahallemizde devam eden dönüşümle hem kentsel dönüşüm konutları kazandırdık. Hem de bölgenin ihtiyacı olan yol, çevre düzenlemesi, yeşil alan ve sosyal donatıları adım adım yerine getiriyoruz. Okul inşaatıyla birlikte yeni ulaşım arterlerini kazandırabilmek için yoğun gayret sarf ediyoruz. Bölge sakinlerinin daha ferah içinde yaşayacakları yeşil alanlara, hem de yeni ulaşım akslarla birlikte daha konforlu ulaşım imkanı sağlayacaklar. Yapılan çalışmaların Kocasinan’ımıza ve Uğurevler’e hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İşçilere tatlı ikram eden Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların sevgisiyle karşılaştı. Bölge sakinleri ise mahalleye yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!