Kayserispor
Giriş Tarihi : 11-01-2021 15:19   Güncelleme : 11-01-2021 15:49

Uğur Kulaksız ve Alper Kelkitli gurur kaynağı oldu

Hes Kablo Kayserispor'un teknik direktörleri Uğur Kulaksız ile Alper Kelkitli 2 haftada 6 puan almanın hikayesini paylaştı

Uğur Kulaksız ve Alper Kelkitli gurur kaynağı oldu

Süper Lig'de bu sezon oldukça sıkıntılı günler geçiren Hes Kablo Kayserispor'da son 2 haftada alınan galibiyetler camiaya büyük moral oldu. 16 maçta sadece 2 kez kazanıp 4 beraberlik ile 10 puan toplayan sarı kırmızılı takımın, son 2 maçtan galibiyetle ayrılıp 6 puan alması yüzleri güldürdü.

Başarının sırrı
Teknik Direktör Samet Aybaba'nın görevine son verilmesi üzerine geçiş sürecinde takımın direktörlüğü teslim edilen Kayserispor antrenörleri Uğur Kulaksız ile Alper Kelkitli, Denizlispor ve Yeni Malatyaspor sınavlarının alnının akıyla verdi. Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'nın talimatları ile A takım emanet edilen iki genç teknik adam, Kayseri spor camiasının gündemine oturdu. Taraflı tarafsız herkesin taktirini kazanan, Kayseri'nin gurur kaynağı olan Uğur Kulaksız ile Alper Kelkitli, Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kayseri Tempo Medya kuruluşumuzu ziyaret etti. Genel Yayın yönetmenimiz Yavuz Yıkılmaz ve haber müdürümüz Yüksel Yıkılmaz ile görüşen Kayserispor'un iki genç teknik adamı, başarının sırrını anlattı.

"Kayserispor için.."
Kayserispor'un gurur kaynakları olan Uğur Kulaksız ile Alper Kelkitli, "Kayserispor'u başarıya taşımak için Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yokki. Kayserispor, başarıya ulaşabilecek kaphasitede bir takım. Oluşturulan kadro başarıya ulaşabilecek bir kadro. Yeter ki bu futbolcular yürekli oynasın. Fırsat verilsin. Doğru zamanda doğru adım atılsın. Profesyonel futbolculara nasıl antrenman yapacağını değil, sahada neler yapacağını anlattık. Kayseri'nin ve Kayserispor'un bu galibiyetlere ne denli ihtiyacı olduğunu anlattık. Gece gündüz rakiplerimizi analiz ettik. Nerede ne yapacağımıza çok iyi çalıştık. Sağolsun Berna Başkan da bizlere inandı, güvendi. Biz de bunu boş çıkarmadık. Futbolcular ile tek yürek olduk. Bazı oyuncularımız sakat olmasına rağmen oynamak istediler. Riski göze aldılar. Sırf Kayserispor'un başarısı için. Son 2 maçta gördük, birlikteliğin karşılığını aldık. Resmen satranç oynadık ve Kayserispor'un kazanması için didindik ve görevimizi yerine getirdik" dediler.

"Çalışmaya devam"
Bundan sonrası için de düşüncelerini ifade eden Uğur Kulaksız ile Alper Kelkitli, "Şükürler olsun ki alnımız ak. Bize verilen görevi yerine getirdik. Kayserispor kulübü, bize ne görevi verirse bundan sonra o görevi yerine getireceğiz. Kayseri spor kamuoyundan, basınından, taraftarından tek isteğimiz Kayserispor'a destek vermeleridir. Kayserispor tek yürek olduğu zaman daha da başarılı olacaktır. İnşallah daha güzel günlere ulaşılacaktır" cümleleri kurdu.