Gündem
Giriş Tarihi : 04-04-2020 20:59   Güncelleme : 04-04-2020 21:13

Ücretsiz Maske dağıtıldı

Kayseri sokaklarında yine ilginç bir olay. Sokağa çıkması yasak olan vatandaşa işlem yapmak yerine bedava maske verildi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri maske dağıttı

Ücretsiz Maske dağıtıldı

Tüm yurtta olduğu gibi Kayseri'de de Covid19 virüs salgını gündemdeki yerini endişe içerisinde koruyor. Vatandaşa toplu taşıma duraklarında maske dağıtımı yapıldı. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların evlerinden çıkmamasını isterken, bu kişilere sokağa çıkma yasağı bulunurken Kayseri Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, bedava maske dağıttı. 65 yaş üstü vatandaşa işlem yapıp evine göndermek yerine maske dağıtılması son derece şaşkınlık yarattı.

Maske çelişkisi
Diğer yandan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri şehrin farklı bölgelerinde “Evde Kal” anonslarını yineledi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tehdidinin bertaraf edilmesi için halkın evinde kalması, sosyal mesafeye uyulması ve gerekli alanlarda maske kullanılması yönündeki uyarılarını kesintisiz olarak devam ettiriyor. Zabıta ekipleri gün boyunca şehrin farklı bölgelerinde anonslar yaparak halkı uyardı. Aynı belediyeye ait zabıta ekiplerinin, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlara işlem yapmak yerine bedava maske vermesi şaşkınlıkla karşılandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri koronavirüs önlemlerine halkın riayet etmesi yönündeki uyarılarının yanı sıra Cumhuriyet Meydanı, raylı sistem ve otobüs durakları, toplu taşım araçları, esnafların bulunduğu alanlar başta olmak üzere şehrin farklı bölgelerinde halka maske dağıttı. Vatandaşlara ücretsiz maske dağıtan zabıta ekipleri, yeni alınan tedbirler çerçevesinde özellikle market ve pazar yerleri gibi yoğunluğun bulunduğu alanlarda maske kullanılmasının mecburi olduğu yönünde uyarılarda bulundu.

Denetim Yok
Kayseri Sivas Caddesi üzerinde bulunan tranvay duraklarında görev yapan bazı Güvenlik Görevlilerinin, maske takmadıkları dikkat çekti. Zabıta ekipleri bir yandan vatandaşı bilgilendirirken, güvenlik görevlilerinin ise işi ciddiye almamaları tepki çekti. Tranvay içerisine maskesiz geçmenin yasak olmasına rağmen, daha ilk günden her tranvay vagonunda onlarca vatandaşın maskesiz yeraldığı görüldü.