Gündem
Giriş Tarihi : 21-05-2020 19:47   Güncelleme : 21-05-2020 19:47

Ücretsiz dezenfektan dağıtılıyor

Kayseri Talas Belediyesi haberi. Coronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında Talas ilçe halkına ücretsiz dezenfektan dağıtımı yapılıyor.

Ücretsiz dezenfektan dağıtılıyor

11 Mart gününden bu yana ülkemizde de görülen ve binlervce insanın hayatını kaybetmesine neden olan Coronavirüs ile mücadele devam ediyor. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tasviyeleri ve tedbir kuralları çerçevesinde Kayseri'de de Covid19 virüs salgını ile mücadele devam ediyor. Kayseri'nin Talas Belediyesi, ilçede tüm binalara dezenfektan dağıtmaya başladı. Kayseri Talas Belediyesi ekipleri ilk olarak berber, kuaför ve güzellik salonlarına 5 litrelik dezenfektan, 1 litrelik spreyli dezenfektan, 5 adet maske, 3 çift eldiven ve 1 adet mikrofiber bez teslim edilmeye başlandı. Uygulama genişletilerek ilçe genelindeki tüm apartman ve binalara hijyen temizlik seti dağıtımı yapılacak.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Coronavirüs ile mücadelede hız kesmeden devam ettirdiklerini ifade ederek, "İlk günden beri bütün imkanlarımızla bir yandan halkımızın sağlığını korumaya bir yandan da koruyucu, önleyici ve bilgilendirici tedbirler almaya gayret ediyoruz. 100 bin maske, 10 bin hijyen çantası, 30 bin kitap, 5 bin bitki seti, sağlık çalışanlarımıza 500 adet koruyucu siperlik dağıttık. Bunlara ilave olarak şimdi de ilçe genelindeki bütün apartman ve binalara hijyen temizlik seti dağıtmaya başladık. Bugün ilk olarak ilçemizdeki berber, kuaför ve güzellik salonlarına teslim ediyoruz. Ardından bütün apartmanlara 5+1 litrelik dezenfektan, 5 adet maske, 3 çift eldiven ve 1 adet mikrofiber bez hediye edeceğiz. Bunlarla bina girişi, asansör kapısı, merdiven korkulukları gibi ortak kullanım alanlarında hijyen ve dezenfeksiyon yapılmasını sağlayacağız” dedi. Başkan Yalçın, ilçe genelinde toplam 7 bin 500 adet hijyen temizlik seti dağıtacaklarını da sözlerine ekledi.

Hijyen temizlik setini alan berberler ve kuaförler de sürecin başından beri çok güzel işler yapan Talas Belediyesi’nin, esnafın ve vatandaşın yanında olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu ifade ederek Başkan Yalçın’a teşekkür etti.