Gündem
Giriş Tarihi : 29-01-2020 12:57   Güncelleme : 29-01-2020 13:01

Twitter üzerinden hesaplaşma

Alpaslan Baki Ertekin ile Mustafa Boydak arasında sosyal paylaşım sitesinde sözlü düello yaşandı.

Twitter üzerinden hesaplaşma

FETÖ/PDY yargı sürecinde mallarına el konulan ve Boydak Holding'din TMSF'ye geçmesi sonrasında yaşanan süreçte İstinaf Mahkemesi'nin verdiği kararın yankıları sürüyor.

Boydak Holding'in Erciyes Anadolu Holding ismini almasına itiraz eden Boydak ailesi, istinaf mahkemesinin alınan kararı onaması üzerine büyük bir şok yaşadı. Erciyes Anadolu Holding'i yönetenler arasında sevinçle karşılanan bu karar sonrasında Twitter üzerinde son derece ilginç diyaloglar yaşanrdı. Özellikle Boydak Holding eski Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak ile Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin arasında..

Ertekin paylaştı
Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, twitter hesabından İstinaf Mahkemesi kararını "1. derece mahkemeden sonra İstinaf da kararı onadı. Şimdi kişisel mallara ve Türkiye Finansa kayyum olarak atanma talebimizin yerel mahkemede karar verilmesi kaldı. Yani sosyal medyada kükreyip, klavye şövalyeliği yaparak gazeteci tehdit ederek mahkemeleri etkilemek mümkün değil" paylaşımı yaptı.

Boydak'ın cevabı
Sonrasında Boydak Holding eski Başkanı Mustafa Boydak, "Madalya taksınlar şuna. Adamın sevincine bakın arkadaşlar, neredeyse kafayı bozacak. Devletin emanet mallara yönetici olarak atadığı kişinin yazdıklarını görün de tarihe bir not daha düşsün. Devletimizin liyakatli elemanlarla çalışması önemli" paylaşımı yaptı.

Sert yanıt
Bunun üzerine Alpaslan Baki Ertekin, bu paylaşıma cevaben "Şuna birisi FETÖ üyesi olmaktan yargılandığını hatırlatsa iyi olacak. Elinde 251 şehidin kanı olan kim ceza alırsa, cezası onanırsa elbette sevinirim. Aylardır algı oluşturmaya çalışıyordun ne oldu? Liyakata gelince, bak Mustafa, 2 senede yaptıklarımızı, sen 20 senede anlayamazsın.." cümleleri kullandı.