Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Twitter emoji tepkilerini deniyor

birqfnfrpsvkpz5vtq9rh9-1200-80.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseritempo.org – Kullanıcıların sosyal medya platformlarıyla etkileşim biçimleri, başlangıcından bu yana birçok kez değişti, genellikle kullanıcı arayüzünün bazı ince ayarlarının bir sonucu olarak değişti ve bu tür göze çarpan örneklerden biri tepkidir.

Facebook, 2017 yılında Messenger içindeki mesajlara bir dizi emoji ile yanıt verme özelliğini tanıttı ve aynı yıl bu özelliği platforma daha geniş bir şekilde getirdi. TechCrunch’a göre, Twitter yakında aynısını yapabilir.

Şu anda, yalnızca sevgi-kalp sembolü ile bir tweet, yorum veya yanıtı ‘beğenmek’ mümkün, ancak geçen ay boyunca mikro blog titan, kullanıcılarına daha geniş bir tepki dizisinin tanıtımı hakkında anket yapıyor.

Anket bu tepkilerin birkaç setini içeriyordu ve katılımcılardan hangi seti tercih ettiklerine karar vermelerini istedi. Önerilen yedi tepkiden beşi setler arasında tutarlı kaldı – Beğen, Komik, İlginç, Üzgün ​​ve Harika – ve yaygın olarak ilişkili emojileri kullandı.

Diğer iki seçenek, çeşitli setlerde farklı şekilde tanımlandı; Destek ve Kızgın, bazı durumlarda, İkincisi, oylama sistemine daha doğrudan bir yaklaşım sergileyen, Kabul Ediyorum ve Katılmıyorum ile değiştirildi.

Ankette bir tweet’i ‘olumsuz oylama’ veya ‘beğenmeme’ ile ilgili sonuçlar da sorgulandı ve katılımcılara böyle bir tepkinin alıcı tarafında olmak konusunda nasıl hissedecekleri soruldu.

Kendini ifade et

Tepkiler tartışmasız basit bir ‘beğeninin’ doğru bir yanıt vermediği durumlar için bir çözümdür – örneğin başsağlığı paylaşmak veya ideal olmayan durumlarda destek vermek gibi.

Yalnızca bir tür reaksiyona sahip sistemlerin daha kolay ölçülebildiği ve sonuç olarak bir gönderinin göreceli başarısını karşılaştırmak için yapay bir metrik olarak kullanıldığı da tartışılabilir – Instagram’ın beğeni sayacını tamamen gizleyerek halihazırda uğraştığı bir şey.

Bu potansiyel faydalar göz önünde bulundurulsa bile, net ‘olumlu oy’ ve ‘olumsuz oy’ simgeleri içeren bir dizi tepkiyi uygulamak, oldukça tartışmalı olabilir ve Twitter bu değişikliklerle devam ederse, ayırt etmek biraz daha zor hale gelecektir. diğer sosyal medya platformlarından mikro blog sitesi.

twitter emoji tepkilerini deniyor

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!