Teknoloji
Giriş Tarihi : 11-09-2020 20:51   Güncelleme : 11-09-2020 20:51

TikTok uygulamasına Reels rakip

PlayStore üzerinden 1 milyardan fazla indirilen, birçok insanın kullandığı TikTok uygulamasına iddialı bir rakip çıktı. Reels nasıl kullanılır

TikTok uygulamasına Reels rakip

Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sosyal medya mecralarına artış devam ediyor. Dünya üzerinde en çok indirilen uygulamalardan biri olan TikTok’a ise rakip çıktı.

Sosyal medya platformlarının sık kullanılmaya başlamasıyla birlikte en çok indirilen uygulamalardan biri olan Tiktok’a rakip çıktı. Özellikle de ABD yönetiminin Çin kaynaklı TikTok'a karşı açtığı savaş, bu rekabetin boyutunu ciddi anlamda artırmaya sebep olurken İnstagram uygulamasının yeni özelliği Reels TikTok’a rakip oldu. Instagram, yeni özelliği "Reels" olarak isimlendiriyor ve kullanıcılara TikTok'un neredeyse birebir kopyasını sunuyor. Kullanıcıların 15 saniyelik videolar çekebildikleri Reels özelliği ile birlikte Instagram içerisinde TikTok deneyimi yaşamak mümkün olacak gibi görünüyor.

Reels nasıl kullanılır
Kullanıcıların 15 saniyelik videolar çekebildikleri Reels özelliğini kullanarak Instagram'ın müzik kütüphanesinden müzikler kullanabiliyor. Ayrıca bu özellikle birlikte video geçişlerini pürüzsüz hale getiren bir araç da yer alıyor. Ayrıca zamanlayıcı ve geri sayım yeteneğine de sahip olan Reels, kullanıcılara daha rahat bir içerik oluşturma deneyimi sunuyor.

TikTok’tan vazgeçmeyi sağlamak adına yeni özellik getiren İnstagram Reels özelliğini bugün itibarıyla hem iOS hem de Android kullanıcıları için sunmaya başladı.